0
0

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts | آیلتس وینرز (بخش اول)

825 بازدید
اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts | آیلتس آنلاین | آیلتس وینرز

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts | آیلتس وینرز (بخش اول)

در این بخش می خواهیم نبایدهای آیلتس و اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین به اشتراک بگذاریم.

تصورات غلط و بازدارنده درباره آیلتس (قسمت اول) – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

تصوراتی وجود دارند که نه تنها اشتباه، بلکه خطرناک هستند. برای اینکه نمره خوبی در آیلتس بگیریم به جز آنکه باید سطح مناسبی در انگلیسی داشته باشیم و در امتحان خوب عمل کنیم و مهارت ها و تکنیک های آیلتسی را تمرین کرده باشیم، باید بدانیم که برگزارکنندگان آزمون چه انتظاری دارند و از تصورات غلطی که سبب ایجاد اشکال می شود پرهیز کنیم. در ادامه به نمونه ای از این تصورات بازدارنده اشاره می کنیم.

فقط یک پاسخ صحیح در بخش SPEAKING وجود دارد.

برخی از دانشجویان فکر می کنند که بخش گفتاری شبیه به آزمون ریاضی است، و تنها یک پاسخ صحیح وجود دارد. این تصور صحیح نیست. در حقیقت هیچ پاسخ غلط یا درستی در بخش گفتاری وجود ندارد. باید بدانیم که تنها یک پاسخ و یک شیوه پاسخ گویی صحیح وجود ندارد. پاسخ ها می تواند بسیار متنوع و بسیار متفاوت باشد و همه آنها هم صحیح باشد و نمره بالایی هم برای شما به ارمغان آورند. مصاحبه کنندگان در این بخش، شما را در چهار حوزه قضاوت می کنند

  • تسلط بر مکالمه
  • انسجام گفتاری و دقت
  • تلفظ و ادای صحیح کلمات
  • محدوده دستوری

مصاحبه کننده باید با ایده های من موافق باشد تا نمره بالاتری کسب کنم.

به یاد داشته باشید آیلتس آزمونی برای سنجش سطح عمومی دانش یا ارزیابی ایده های شما نیست. ممکن است مصاحبه کننده با ایده های شما موافق نباشد و به شما نمره 9 بدهد. مصاحبه کننده فقط به دنبال این است که مهارت و توانایی شما در صحبت کردن و نوشتن و به کارگیری زبان انگلیسی را ارزیابی کند، نه اینکه عقاید خودش را اثبات کند. پس نگران عقاید و احساسات مصاحبه کننده نباشید.

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts | آیلتس وینرز

بعضی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس آسان تر از مراکز دیگر تست می گیرند.

آیلتس آزمون استانداردی است و همه مراکز برگزار کننده آزمون از سوالات استانداردی استفاده می کنند که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. شما در هر مرکزی که آزمون بدهید، به نمره ای که شایسته آن هستید دست پیدا خواهید کرد. نحوه عملکرد برگزارکنندگان آزمون هم به طور مرتب توسط بازرسان مورد ارزیابی قرار می گیرد. اگر اینگونه نبود آیلتس به عنوان آزمون استاندارد مورد پذیرش جامعه جهانی قرار نمی گرفت، پس نگران نباشید.

اگر مصاحبه کنندگان از افراد خوششان بیاید، سخاوتمندانه نمره می دهند.

بسیاری از دانشجویان تصور می کنند موفق به کسب نمره خوبی نشده اند، به دلیل اینکه مصاحبه کننده از آنها خوشش نیامده و رفتار دوستانه و گرمی با آنها نداشته است. کار مصاحبه کننده دوست شدن با دانشجویان و اظهار صمیمیت نیست. البته آنها باید رفتار مناسب داشته باشند، اما ممکن است به دلیل تمرکزی که باید بر کار داشته باشند، نتوانند با شما ارتباط برقرار کنند، اما این مساله تاثیری بر نمره شما نخواهد داشت.

می توانم روش های تقلب کردن را یاد بگیرم.

افراد و وبسایت ها و موسساتی ادعا می کنند که می توانند که روش های تقلب کردن را به شما آموزش دهند تا به راحتی نمره بهتری بگیرید. به هیچ عنوان این ادعاها را باور نکنید و در این راه پول هدر ندهید.

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts | آیلتس وینرز (قسمت دوم)

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره های آیلتس آنلاین غیر حضوری استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

مترجم: شباهنگ دلشاد (مرکز آیلتس پردیس)

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض (مرکز آیلتس پردیس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8322
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اشتباهات رایج در آزمون آیلتس ielts | آیلتس وینرز (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.