0
0

افزایش نمره اسپیکینگ آیلتس | تقویت مهارت Speaking آیلتس | آیلتس وینرز

936 بازدید
نمره بهتر بخش مصاحبه (Speaking) آیلتس ielts | آیلتس وینرز

افزایش نمره اسپیکینگ آیلتس | آیلتس وینرز

چگونه نمره بهتری در بخش مصاحبه بگیریم؟ در این بخش می خواهیم تکنیک های افزایش نمره مکالمه آیلتس و تقویت تقویت مهارت Speaking آیلتس برای بهتر شدن نمره آیلتس در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.با ما همراه باشید!

دوره های آیلتس آنلاین : “کلاس آنلاین مکالمه (Speaking) آیلتس

راه کارهایی برای ایده پردازی بهتر در آیلتس – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

12 توصیه ی کاربردی که اجرای آنها نمره بخش مصاحبه را یک تا دو نمره بهبود می دهد.

افزایش نمره مکالمه آیلتس | تقویت مهارت Speaking آیلتس | آیلتس وینرز | آیلتس آنلاین

توصیه هایی برای بخش مصاحبه آیلتس

 1. جواب کامل بدهید. پاسخ های تک کلمه ای ندهید. اطلاعات بیشتر ارائه دهید. برای نمونه هنگامی که از شما پرسیده شد اهل کجا هستید؟ به جای اینکه فقط نام محل را ذکر کنید جملاتی درباره موقعیت جغرافیایی و اینکه چه مدت در آنجا اقامت دارید یا داشتید صحبت کنید. این به مصاحبه کننده نشان می دهد شما در صحبت کردن به زبان انگلیسی اعتماد به نفس دارید. اما خیلی طولانی صحبت نکنید در این صورت مصاحبه کننده تصور خواهد کرد که سوال را خوب متوجه نشده اید.
 2. پاسخ روشن و واضح بدهید و درباره لهجه خود نگران نباشید. هر فرد هنگام صحبت به زبان انگلیسی لهجه خاص خود را دارد. نکته مهم این است که شما به بهترین شکلی که مصاحبه کننده آیلتس منظور شما را متوجه شود کلمات را ادا کنید. در مسیر پیشرفت تلاش کنید بر مشکلات تلفظی واضح غلبه کنید. اگر چیزی را اشتباه بیان کردید نگران نباشید آن را اصلاح کنید و به صحبت کردن ادامه دهید.
 3. از کلمات توصیفی استفاده کنید. از کلمات کسل کننده مانند good، bad، pretty و OK استفاده نکنید. از کلماتی استفاده کنید که احساسات را منتقل کنند. برای هر لغت ساده ای که می دانید از معادلی با سطح بالاتر استفاده کنید. برای نمونه thrilled به جای happy و depressed به جای sad.
 4. بلند صحبت کنید. گاهی داوطلبین آیلتس به دلیل اینکه نسبت به کلمات تردید دارند و عصبی هستند زیرلبی و بسیار ملایم صحبت می کنند. به جای استفاده از کلمات پیچیده روان و ساده و صحیح صحبت کنید. به اندازه مناسب بلند صحبت کنید که مصاحبه کننده مجبورنباشد تلاش کند صدای شما را بشنود. این تسلط و اعتماد به نفس شما را در مصاحبه آیلتس نشان می دهد.
 5. از اصطلاحات عامیانه استفاده نکنید. شما 11 دقیقه فرصت دارید که آنچه طی سالها از زبان انگلیسی آموختید را به بهترین شیوه ارائه دهید. به جای زبان غیررسمی زبان رسمی را انتخاب کنید.
 6. یکنواخت صحبت کنید. بسیار تند یا بسیار آهسته صحبت نکنید.
 7. تلاش نکنید جملات طولانی را حفظ کنید و در مصاحبه تکرار کنید. مصاحبه کننده های آیلتس تجربه کافی را برای تشخیص این موضوع دارند که شما بطور طبیعی و خودانگیخته صحبت نمی کنید و موضوع را عوض خواهد کرد یا نمره پایین تر خواهد داد. از مباحث نمونه آیلتس برای کسب تجربه بیشتر و تمرین موضوعات مختلف استفاده کنید اما آنها را حفظ نکنید.
 8. کلمات یا اسامی را که از زبان دیگر به کار می برید توضیح دهید. برای نمونه اگر از شما خواسته شده که درباره فستیوال صحبت کنید و ایجاب می کند از کلماتی به زبان خود (غیر انگلیسی) استفاده کنید کلمات را به روشنی بیان کنید و معنای آن را بعد از آن بیان کنید تا مصاحبه کننده بتواند آنها را درک کند.
 9. در صورت لزوم سوال کنید، فقط در قسمت سوم. نمی توانید در بخش اول و دوم سوال بپرسید. اما در صورت ضرورت می توانید در قسمت سوم این کار را انجام دهید. در بخش اول اگر لازم شد از مصاحبه کننده بخواهید سوال را دوباره تکرار کند.
 10. صحبت کردن با ساعت (زمان بندی) را تمرین کنید. درباره اینکه دو دقیقه چه قدر طول می کشد (زمانی که در بخش دوم در اختیار شما قرار می گیرد) و در این زمان چه حجمی از مطالب را می توانید بیان کنید، حتما بارها تمرین کنید.
 11. روی موضوع خود باقی بمانید (فقط در مورد موضوع صحبت کنید). از موضوع خارج نشوید، زیرا مصاحبه کننده تصور خواهد کرد موضوع را درست متوجه نشده اید و ممکن است نمره پایین تری به شما بدهد.
 12. با دوستانتان گفتگوهای روزانه به زبان انگلیسی داشته باشید. به نوبت سوالاتی درباره موضوعات جاری از یکدیگر بپرسید و توانایی خودتان را برای صحبت کردن درباره موضوعات مختلف افزایش دهید. از کلمات جملات و ساختارهای متنوع استفاده نمایید.

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

گروه آیلتس وینرز

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8184
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد افزایش نمره اسپیکینگ آیلتس | تقویت مهارت Speaking آیلتس | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.