0
0

کلیدواژه ها در ریدینگ آزمون آیلتس

708 بازدید

کلیدواژه ها در ریدینگ آزمون آیلتس

در این مقاله کلیدواژه های ریدینگ آیلتس را معرفی و اهمیت آن را بیان خواهیم کرد.

تا به حال چندین مقاله درباره ی ریدینگ آیلتس و راهبرد های مربوط به آن به اشتراک گذاشته ایم:

سوالات ریدینگ آیلتس و محدودیت زمان
داوطلبان درباره ی ریدنگ آیلتس چه میپرسند؟

نکات راهبردی ریدینگ آیلتس

تمرین های ریدینگ آیلتس

حال نوبت میرسد به واژگان کلیدی

واژگان کلیدی به شما کمک میکنند محل جواب سوال را در متن پیدا کنید و دقیق بدانید از کدام جملات جواب استخراج میشود.

اولین مرحله درجواب دادن به سوال، پیدا کردنش در متن است و برای این کار باید از  کلیدواژه های “موقعیت یا مکان” استفاده کنید. این کلیدواژه ها عبارتند از اعداد، تاریخ ها، نام های خاص ونام ها و عباراتی که مربوط به یک موضوع مشخص میکنند.

گاهی اوقات کلمه هایی که انتخاب میکنید ممکن است چند بار تکرار شوند. برای دقت بیشتر و رفع سردگمی در این شرایط باید از سری دوم کلیدواژه ها استفاده کنید که مربوط به محتوا میشوند.  این واژه ها معمولا کلماتی هستند که در  سوال می آیند مانند how many, what, which  و یا برای پرسش های “صحیح/غلط/اشاره نشده”  استفاده میشوند: most, many, every, fewer  (و بیشتر داوطلبان آن ها را نادیده میگیرند).

در نظر داشته باشید که پیدا کردن یک یا دو کلیدواژه کافی نیست و باید حداقل دو یا سه (خصوصا از گروه اول) واژه را علامت زده باشید. پس از مشخص شدن کلید واژه ها باید مجموعه ای از آن ها را در میان یک یا دو جمله پیدا کنید.

در اکثر مواقع باید دنبال هم معنی ها و نه دقیقا خود کلید واژه باشید. با یک واژه گول نخورید و مطمئن شوید آن جمله همان جوابی را دارد که میخواهید شاید چندین جمله وجود داشته باشد که کلمه مورد نظر شما را در بر داشته باشد.

در این میان، نگاهی به سوال نیز داشته باشید. همانطور که میدانید کلیدواژه ها جواب سوال نبوده و تنها راهنمایی هستند که شما را به پاسخ میرسانند. گاهی داوطلبان چنان غرق در پیدا کردن کلیدواژه ها میشوند که جزئیات سوال را فراموش میکنند.

شاید در ابتدا کمی این راه سردرگم کننده به نظر برسد، اما اگر تمرین کافی داشته باشید، با این روش سرعت و دقت بسیار بالایی در ریدینگ آیلتس بدست خواهید آورد.


برگردان: احسان فاطمی پور
ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4361
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کلیدواژه ها در ریدینگ آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.