0
0

ایده پردازی در آیلتس ielts | تقویت مهارت رایتینگ آیلتس | آیلتس وینرز

896 بازدید
ایده پردازی در آیلتس ielts | ایده پردازی در رایتینگ آیلتس | آیلتس وینرز

ایده پردازی در آیلتس ielts | آیلتس وینرز

چگونه در آیلتس ایده پردازی کنیم؟ در این بخش می خواهیم راهکار های ایده پردازی در آیلتس ielts و تقویت مهارت رایتینگ آیلتس (Writing Ielts) برای کسب نمره بهتر در آزمون در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.با ما همراه باشید!

راه کارهایی برای ایده پردازی بهتر در آیلتس – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

چگونه بیاندیشیم تا در آزمون آیلتس در بخش WRITING TASK 2 ایده هایی مناسب داشته باشیم.

کریستوفر پل

یکی از بزرگترین ترس های داوطلبان آیلتس این است که برگه WRITING TASK 2 را باز کنند و ایده ای در ذهن نداشته باشند. داشتن ایده برای WRITING TASK 2 آیلتس گاهی داوطلبان را بسیار نگران می کند. این نگرانی طبیعی است اما راه حل ساده ای برای آن وجود دارد.

مشکلات کشورهای پیشرفته (جهان اولی):

بسیاری از داوطلبان از این موضوع شکایت دارند که WRITING TASK 2 برای کشورهای غربی و اغلب پیشرفته مناسب است.

In some countries, young people are encouraged to work or travel for a year between finishing high school and starting university studies (known as gap year). Discuss the advantages and disadvantages for young people who decide to do this.

بیشتر زبان آموزان در کلاس آیلتس من اغلب فریاد می زنند gap year چیست؟ تقریبا هیچ کدام از دانشجویان من که اخیرا با آنها کار کرده ام تجربه ای درباره یک سال وقفه پیش از رفتن به دانشگاه نداشتند.

خوشبختانه سوالاتی از این دست در آیلتس زیاد نیست و بیشتر سوالات درباره موضوعاتی شناخته شده ای مانند سلامتی تحصیلات و محیط زیست است که افراد درباره آن ایده های خوبی دارند.

آیا ایده های من جالب هستند؟

داوطلبان آیلتس زیادی نگران هستند که نظراتشان به اندازه کافی جالب نباشد یا نوشته شان بسیار خسته کننده به نظر برسند. ممتحن آیلتس به دنبال این نیست که شما او را سرگرم کنید. آنها انتظار دارند که توانایی تان را برای نوشتن مقاله ای کوتاه، مستدل و به همراه مثال های مرتبط به آنها نشان دهید.

امتیاز اضافه ای برای ایده های جالب در بخش نوشتاری آیلتس در نظر گرفته نمی شود. ایده های شما باید مرتبط با سوالاتی باشد که از شما پرسیده شده است.

شما می توانید خسته کننده ترین ایده های دنیا را داشته باشید و نمره 9 را کسب کنید، به شرط اینکه ایده های شما با موضوع مرتبط باشند.

ممکن است این موضوع برای افراد دانشگاهی که می دانند ایده ها باید هم جالب و هم مرتبط باشد غیرمنطقی به نظر برسد. فراموش کنید که مقاله های دانشگاهی باید چگونه نوشته شوند؛ این آزمون آیلتس است نه یک مقاله دانشگاهی. آنچه ممتحنین می خواهند را در اختیارشان قرار دهید و به چیز دیگری نیاندیشید.

راه حل ها

راه کارهای برای داوطلبان آیلتس در ادامه آمده است:

  • با موضوعات متداول آشنا باشید.
  • بارش فکری انجام دهید.
  • طراحی نقشه متن داشته باشید.
  • روش 5 سوال را به کار برید.
  • شیوه ابراز نظرات شخصی را استفاده کنید.
  • یک روش نمی تواند برای همه مناسب باشد.

مهم ترین چیزی که از تدریس آیلتس آموختم این است که این روشها و روشهای هیچ فرد دیگری لزوما برای همه مناسب نیست. شما باید هر یک از آنها را بررسی نمایید و ببینید کدام یک برایتان مناسب است. هنگام تمرین به یاد داشته باشید که ممتحن آیلتس به دنبال ایده های مرتبطی است که بتوانید آنها را با ارائه دلیل و مثال توضیح بدهید. شما باید همچنین از روشهایی استفاده کنید که بتواند خیلی سریع به ذهن شما ایده هایی را بیاورد.

در امتحان آیلتس شما فقط دو تا سه دقیقه فرصت دارید تا در ذهنتان ایده ای را تولید کنید. اگر در حال حاضر زمان زیادی صرف این کار می کنید، نگران این موضوع نباشید به مرور که تمرین کنید در این زمینه پیشرفت خواهید کرد. برای خود زمان محدودی در نظر بگیرید و یکی از روشهای بالا را انتخاب کنید و با یکی از آزمون های آیلتس گذشته تمرین کنید و خود را بیازمایید.

آشنایی با موضوعات متداول

10 موضوع متداول آزمون های آیلتس را انتخاب کنید و برخی از لغات مرتبط با این موضوعات پرتکرار را فرا بگیرید. با گسترش دامنه لغات خود آسانتر می توانید ایده پردازی کنید. اگر فرصت دارید به بیشتر از این 10 ایده رایج بپردازید.

وقتی که فرصت آزاد دارید نگاهی به روزنامه های انگلیسی بیاندازید و موضوعاتی که ممکن است در آیلتس بیاید را شناسایی کنید. وقتی این کار را انجام دادید هیچ لغت ناشناخته ای را از قلم نیاندازید تلاش کنید تا معنای آنها را از محتوی متن حدس بزنید و بعد معنای دقیق آنها را در دیکشنری یا موبایل خود پیدا کنید. این کار نه تنها در WRITING TASK 2 برای شما مفید است بلکه در همه بخش های آزمون آیلتس به شما کمک خواهد کرد.

ایده پردازی در آیلتس ielts | تقویت مهارت رایتینگ آیلتس | آیلتس وینرز

بارش فکری

در این روش درباره هر ایده ای که می تواند به این موضوع مرتبط باشد فکر می کنید. این روش توسط آژانس های تبلیغاتی برای تولید ایده های نو برای کمپین های تبلیغاتی به وجود آمده است. لازمه استفاده از این تکنیک در آزمون آیلتس این است که کلمات کلیدی را در میانه صفحه بنویسید و سپس همه ایده هایی را که ممکن است با این موضوع مرتبط باشد در ادامه بیاورید.

بعضی دانشجویان و بسیاری از کسانی که تدریس می کنند این روش را دوست دارند. اگر این روش برای شما مفید است از آن استفاده کنید اما به نظر من این روش اشکالاتی دارد. اول آنکه بعضی داوطلبان آیلتس وقت زیادی را در این مرحله صرف و بیش از حد ایده پردازی می کنند. دوم آنکه چون ایده ها بسیار کلی است ایده های آنها مرتبط نیست. و این زمان اضافه ای می طلبد که شما ایده های مرتبط از غیرمرتبط را جدا کنید و در آزمون آیلتس زمان اضافه ای وجود ندارد.

طراحی نقشه متن

این روش راهی است برای اینکه افکارتان را روی کاغذ به صورت بصری ساماندهی کنید.

بعضی افراد این روش را دوست دارند زیرا به آنها نشان می دهد که ذهنشان چگونه کار می کند و اجازه می دهد که افکارشان را در آزمون آیلتس مرتب کنند. این روش بسیار سازمان یافته تر از بارش فکری است و هنگامی که چند بار با سوالات مختلف تمرین کنید می تواند بسیار سریع انجام شود.

تکنیک خوب دیگر این است که کلمات کلیدی را در وسط قرار بدهید و کلمات کلیدی کوچکتر را در اطراف جایگذاری کنید. تنها اشکال این روش این است که بعضی از داوطلبان زمان زیادی را صرف طراحی نقشه ذهنی بدون نقص می کنند. امتیاز اضافه ای برای خلق یک نقشه ذهنی بدون نقص وجود ندارد. این روشها تنها برای خلق ایده به شما کمک می کند پس آن را با سرعت انجام دهید.

روش 5 سوال

در این روش از کلمات پرسشی who/what/why/where/how برای تولید ایده استفاده می شود. این روش برای افرادی که تفکر بسیار منطقی دارند و همچنین کمی درباره موضوع اطلاعات دارند بسیار مناسب است.

به این نمونه توجه کنید:

In some countries, young people are encouraged to work or travel for a year between finishing high school and starting university studies. Discuss the advantages and disadvantages for young people who decide to do this.

چرا؟ برای کسب تجربه شغلی، برای کسب تجربه زندگی در کشورهای دیگر، برای درک تفاوت فرهنگ ها، برای کسب درآمد پیش از رفتن به دانشگاه، تنبل و نابالغ نبودن

کجا؟ کشورهای توریستی یا کشورهای در حال توسعه، کسب و کار محلی، کارآموزی در شرکت های بزرگ

چگونه؟ پس انداز کردن پول، درخواست برای کارآموزی، کار، سفر به کشورهای ارزان

همان طور که می بینید در چند دقیقه با پرسیدن 3 پرسش از این 5 پرسش از خودتان می توانید ایده های زیادی تولید کنید و این ایده ها بیشتر از آن چیزی است که برای تکمیل این بخش نیاز داریم پس همیشه به یاد داشته باشید که آنهایی را انتخاب کنید که بعد از پردازش ایده برای نوشتن درباره آنها به دردسر نیفتید.

روش نظر شخصی یا کافی شاپ

شخصا فکر می کنم که این روش موثرترین روش است، برای اینکه هم سریع ترین روش است، هم به داوطلبان کمک می کند بر سوالات تمرکز کنند.

این روش ساده است. از داوطلبان می خواهم که با دوستان یا اعضای خانواده شان در یک کافی شاپ بنشینند و نظرات شان را بپرسند. در امتحان فشار زیادی روی شماست و فکر کردن سخت می شود اما وقتی در یک محیط آرام با یک دوست هستید نباید مشکلی برای دادن نظراتتان وجود داشته باشد.

برای تولید ایده های بیشتر فقط کافی است تصور کنید دوست تان نظرات مخالفی درباره موضوع دارد و ایده های آنها را بنویسید.

به نمونه زیر توجه کنید:

Your friend- ‘Do you think it’s a good idea that young people take a year off between school and university to work or travel?

You- ‘Yes. Many young people are not mature enough to go to university at 18 and travelling or working will help them mature. Working for a year could also allow them to save money and gain valuable work experience. If they go travelling, they will get to experience different cultures.

بنابراین می بینید شما فقط باید درباره همه این ایده ها فکر کنید. می توانید ایده هایتان را یادداشت کنید، یا فقط درباره آنها بیاندیشید. این روش به شما ایده های بسیار روشنی درباره موضوع سوالات می دهد و به شما کمک خواهد کرد که با موضوع در ارتباط باشید و با شفافیت بنویسید.

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره آیلتس آنلاین غیر حضوری استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

برگردان: شباهنگ دلشاد

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8188
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ایده پردازی در آیلتس ielts | تقویت مهارت رایتینگ آیلتس | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.