0
0

بهترین توصیه بخش ریدینگ آیلتس | Reading Ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

700 بازدید
بهترین توصیه بخش ریدینگ (Reading) آیلتس ielts | آیلتس وینرز

بهترین توصیه بخش ریدینگ آیلتس | Reading Ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

در این بخش می خواهیم ادامه بخش اول بهترین توصیه بخش ریدینگ آیلتس (Reading Ielts) و رسیدن به نمره بهتر در بخش ریدینگ آیلتس در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

توصیه هایی برای نمره بهتر در بخش reading آیلتس – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

انواع مختلف سوالات را بشناسید.

مدل های بسیار متفاوتی از سوالات وجود دارند که باید پیش از امتحان این مدل ها را بشناسید و به تکنیک های پاسخ دادن به آنها آشنا شوید. بسیار مهم است که پیش از آزمون اصلی آیلتس انواع سوالات را تمرین کنید و تکنیک هایی را که سبب می شود بتوانید سریع تر پاسخ دهید را بیابید.

بیاموزید که چگونه زیر نکات مهم را خط بکشید.

پیش از آزمون اصلی آیلتس تمرین کنید که کلمات کلیدی و مهم را پیدا و زیر آنها خط بکشید، اگر بیاموزید که چگونه زیر نکات مهم را خط بکشید و کلمات کلیدی را پیدا کنید می توانید بهتر متن را مرتب می کنید و زمان بیشتری برای پاسخ دادن به سوالات خواهید داشت.

اگر در متن موضوعی پیدا کردید که به نظرتان با سوالی مرتبط است، زیر آن را خط بکشید. اما ضمنا بررسی کنید که در پاراگراف های بعد درباره آن موضوع مطلبی گفته شده است یا خیر. ممکن است در سطرهای بعد پاسخ مناسب تری برای آن سوال پیدا کنید. کنار هر قسمتی را که زیر آن خط می کشید شماره سوالی را که فکر می کنید با آن مرتبط است یادداشت کنید.

اینکه راحت هستید به چه طریقی مطالب مهم را مشخص کنید کاملا بستگی به سلیقه و سبک کاری خودتان دارد، اما توصیه می کنم در این کار زیاده روی نکنید زیرا گیج کننده خواهد بود.

بهترین توصیه بخش ریدینگ (Reading) آیلتس | آیلتس وینرز

به کلمات تطبیقی و مترادف با کلمات کلیدی توجه داشته باشید.

یکی از اشتباهات رایج این است که به دنبال این باشید که دقیقا عین کلمه ای که در سوال آمده است را در متن اصلی بیابید و تصور کنید این همان پاسخ دقیق است. کلمات سوال معمولا به شکل مترادف یا چکیده می آید یا به شکل جمله ای با توضیح دیگری که همان معنی را به شما منتقل کند، بنابراین اشتباه است اگر دقیقا به دنبال همان کلماتی باشید که در سوال آمده است.

سوالات معمولا به ترتیبی طراحی می شوند که در متن آمده اند. دانستن این نکته موجب می شود که زمان زیادی برای پیدا کردن پاسخ هدر ندهید.

پاسخ هایتان را در پاسخ نامه وارد کنید.

پیش از آزمون اصلی هم حتما پاسخ هایتان را در پاسخ نامه و در زمان 60 دقیقه وارد کنید. شرایط آزمون های آزمایشی هر چه بیشتر شبیه آزمون اصلی آیلتس باشد، نتیجه بهتری به دست می آید و اشتباهات احتمالی کمتر می شود.

بهترین توصیه بخش ریدینگ آیلتس | Reading Ielts | آیلتس وینرز (بخش اول )

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام در دوره ریدینگ آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

مترجم: شباهنگ دلشاد (مرکز آیلتس پردیس)

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض (مرکز آیلتس پردیس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8373
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بهترین توصیه بخش ریدینگ آیلتس | Reading Ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.