0
0

تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آیلتس وینرز (بخش اول)

953 بازدید

تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آیلتس وینرز (1)

در این بخش می خواهیم در باره ی تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس و شناختن تصورات اشتباه از آزمون آیلتس (IELTS) در جهت بالابردن نمره آیلتس و موفقیت در آیلتس در سایت آیلتس وینرزآموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

تفکر های اشتباه نسبت به آزمون آیلتس (1)- آیلتس وینرز ( آموزش آیلتس آنلاین )

تفکر اشتباه نسبت به هرموضوع ما را از رسیدن به هدف اصلی دور نگه می‌دارد. در این دو مقاله نگاهی می‌اندازیم به برخی از تفکرات اشتباه که به نتیجه آزمون آیلتس آسیب می‌رسانند.

اول از همه، باید به شما تبریک بگویم که قبل از شرکت در آزمون آیلتس، درباره‌اش کمی تحقیق می‌کنید. با خواندن مقاله‌های آیلتس اطلاعات مفیدی بدست می‌آورید که بسیار شما را در آزمون یاری می‌دهند.

بسیاری از افراد که پیش‌ من می‌آیند و از نمره‌ی آزمون آیلتس خود گله دارند، ایراد چندانی در خود زبان انگلیسی ندارند و بیش‌تر به این خاطر به نمره‌ی دلخواه خود نرسیده‌اند که فرض‌شان از آزمون آیلتس اشتباه بوده است. 

در ادامه با هم به بررسی برخی از باورهای غلط آزمون آیلتس می‌پردازیم تا با آشنایی با آن‌ها، در  مسیر آمادگی آزمون آیلتس دیگر دچارشان نشوید.

دوره های آموزش آیلتس آنلاین : “لیست دوره های آموزش آیلتس آنلاین

من انگلیسی را می‌فهمم و آن را به خوبی صحبت میکنم، پس نیازی به آماده شدن ندارم.

می‌توانم بگویم یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت در آزمون آیلتس همین تمرین نکردن و عدم آمادگی است. شاید به خوبی انگلیسی صحبت کنید، اما وقتی از شما بخواهند گزارشی بنویسید و نموداری از مصرف انرژی استرالیا را در مقاله‌ای آکادمیک شرح دهید، اهمیت آمادگی خودش را نشان می‌دهد.

تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین | آیلتس وینرز

بسیاری از داوطلبان می‌توانستند نمره‌ای بالاتر از 7 در رایتینگ آیلتس بگیرند اما به خاطر اشتباهاتی ساده (مثل خارج شدن از موضوع سوال و پراکندگی ایده‌ها)  نمره از دست دادند.

حتما از کتاب های آمادگی آیلتس استفاده کنید، با بخش های مختلف آزمون آشنایی پیدا کنید و مهارت های خود را در آزمون های آموزشی محک بزنید.

 درباره‌ی این مطلب چیزی نمی‌دانم پس نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم

صادقانه بگویم، موضوعی نیست که در بخش مصاحبه یا مقاله نویسی آیلتس ببینید و هیچ نظری راجع به آن نداشته باشید. فرض کنیم از شما بخواهند درباره‌ی هدیه‌ی غیر منتظره ای که یک بار گرفتید، صحبت کنید. شاید چنین تجربه ای نداشته باشید، اما به اطرافیان خود نگاه کنید، چنین چیزی برای آن ها هم اتفاق نیفتاده است؟ ایرادی ندارد.

از ذهن خود استفاده کنید و داستانی جدید بسازید. اگر مقابل موضوع مقاومت نشان دهید و چیزی نگویید یا ننویسید، فرصت خود را برای به نمایش گذاشتن توانایی های خود از دست میدهید  و این نمره‌ی شما را پایین می‌آورد.

 روش های پیشرفت در مکالمه

اگر کلمات پیچیده آکادمیک را به کار ببرم، نمره ی بهتری خواهم گرفت.

درآزمون آیلتس سطح واژگان شما در هر چهار بخش مورد سنجش قرار میگیرد و دایره لغاتی که در ذهن دارید مهم است. با این حال اگر کلمات پیچیده را صرفا به خاطر دشواریشان به کار ببرید ممکن است باعث اشتباه شوند و نمره ی شما را پایین بیاورند.

قبل از استفاده کلمات مطمئن شوید آن ها را به جا و در شکل درست به کار میبرید. در بخش مقاله نویسی آیلتس نیز، اگر از املای آن کلمه مطمئن نیستید از کلمات جایگزین استفاده کنید.

یک قانون کلی و سرراست این است که کلماتی  انتخاب کنید که استفاده از آن‌ها برایتان ساده‌تر است و منظورتان را شفاف‌تر میرسانند.

در مقاله‌ی دوم ادامه‌ی این دیدگاه های نادرست را بررسی میکنیم

.. 

برای دریافت اطلاعات دوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

برگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس 
ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4474
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آیلتس وینرز (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.