0
0

تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آیلتس وینرز (بخش دوم)

969 بازدید

تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آیلتس وینرز (2)

در این بخش می خواهیم ادامه بخش اول در باره ی تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس و شناختن تصورات اشتباه از آزمون آیلتس (IELTS) در جهت بالابردن نمره آیلتس و موفقیت در آیلتس در سایت آیلتس وینرزآموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

تفکر های اشتباه نسبت به آزمون آیلتس (2)- آیلتس وینرز ( آموزش آیلتس آنلاین )

پیرو مقاله قبل، در اینجا ادامه‌ی تفکرات اشتباه نسبت به آزمون آیلتس را بررسی می‌کنیم.

در مقاله قبل، با سه تفکر اشتباه در رابطه با آماده‌سازی برای آزمون آیلتس، استفاده از کلمات دشوار و صحبت درباره‌ی موضوعات جدید آشنا شدیم. این بار چهار دیدگاه نادرست دیگر درباره آیلتس را بررسی می‌کنیم.

1. نیازی نیست نگران اشتباهات کوچک دستوری باشم، چون جملات از نظر دستوری تنوع زیادی دارند.

 اگر می‌دانید که ساختارهایی که به کار میبرید درست است که مشکلی پیش نمی آید، اما اگر هنوز در بخش هایی تسلط کامل پیدا نکرده اید (مثلا اگر عبارات توصیفی را تازه یاد گرفته اید)، حتما در پایان، هنگام بررسی مقاله ای که نوشته اید این ساختارها را با دقت بررسی کنید تا ایراد های احتمالی آن را اصلاح کنید.

2. تعداد کلمه هایی که در مقاله نویسی آیلتس به کار می‌برم مهم نیستند و 250 کلمه فقط برای راهنمایی من است.

این درست نیست، در بخش رایتینگ کلمات شما شمرده می‌شوند و اگر کمتر از میزانی که خواسته شده، بنویسید (در بخش اول 150 کلمه و در بخش دوم 250 کلمه)، نمره از دست خواهید داد.


مقالات آیلتس را حداقل در 250 کلمه بنویسم!


3. به راحتی از عهده‌ی درک مطلب آیلتس بر می‌آیم، چون هر روز میخوانم.

بخش ریدینگ آیلتس (هم جنرال و هم آکادمیک) تنها مربوط به خواندن نیست. باید مهارت هایی را یاد بگیرید و به کمک آن‌ها برای مثال نظر و هدف نویسنده متن را پیدا کنید، جدول ها و نمودار ها را نامگذاری کنید یا جملات را کامل کنید.

تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین | آیلتس وینرز

علاوه بر یادگیری مهارت‌‌ها، باید بدانید بخش ریدینگ آیلتس برای محک زدن سطح واژگان شما نیز هست. به ندرت پیش می‌آید در سوالات همان کلمه ی به کار برده شده در متن را پیدا کنید. طراحان آیلتس در نوشتن سوالات از هم معنی های کلمات موجود در متن استفده میکنند. یا همان  موضوع گفته شده در متن را طوری دیگر می‌نویسند. برای یافتن جواب، نمیتوانید به سادگی صورت سوال را در متن پیدا کنید.

دوره های آموزش آیلتس آنلاین : “لیست دوره های آموزش آیلتس آنلاین

در واقع، خواندن متون مختلف از این جهت که مهارت کلی خواندن شما را تقویت میکند و تا حدودی شما را با  مطالب گوناگون آشنا میسازد بسیار برای آمادگی ریدینگ آیلتس مناسب است اما  کافی نیست! باید حتما نمونه ریدینگ های آزمون آیلتس را بخوانید تا هم با سوالات و هم با مدیریت زمان آشنا شوید. 

4. اگر مصاحبه‌ کننده آیلتس وارد حرف های من شد و سوالات بیش‌تری پرسید یا از من خواست درباره‌ی نظراتم  بیشتر توضیح بدم، در مصاحبه آیلتس موفق نشده ام.

هر بخش از مصاحبه  آیلتس زمان مشخصی دارد برای همین اگر مصاحبه کننده صحبت شما را قطع کرد تا به بخش بعدی برود نگران عملکرد خود نباشید. همچنین اگر مصاحبه‌ کننده از شما خواست توضیح بیشتری بدهید، تنها دارد مقررات مصاحبه را رعایت میکند و مصاحبه را طوری جهت میدهد که بیشتر صحبت کنید و مهارت زبانی خود را بکار ببرید.

به طور خلاصه ، باید باور داشته باشید که 

 هرچه بیشتر خود را برای آزمون آیلتس آماده کرده و از کتاب ها و وبسایت های معتبر و مدرسان حرفه ای کمک بگیرید، طبیعتا عملکرد بهتری در آزمون آیلتس خواهید داشت. 

برای دیدن بخش اول مقاله اینجا کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات دوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

برگردان: احسان فاطمی پور

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4490
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفکرات اشتباه از آزمون آیلتس | موفقیت در آیلتس | آیلتس وینرز (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.