0
0

سر جلسه‌ی آزمون آیلتس تمرکز خود را حفظ کنیم.

762 بازدید

سر جلسه‌ی آزمون آیلتس تمرکز خود را حفظ کنیم.

در این مقاله بررسی می‌کنیم چطور هنگام برگزاری آزمون آیلتس، روی همان بخش آزمون تمرکز کنیم.

روز امتحان آیلتس فرا رسیده و قرار است تجربه ای تازه داشته باشید، تا حدی هیجان انگیز و تا حدی هم نگران کننده. مسلما روزها و ساعات زیادی را صرف آمادگی برای آزمون آیلتس کرده‌اید و نمی‌خواهید سرجلسه حواستان به چیزهای کوچک پرت شود و زحماتتان به هدر رود.

در ادامه با هم 5 راه نگه داشتن تمرکز را برای آزمون آیلتس بررسی می‌کنیم تا رسیدن به هدف اصلی یعنی نمره‌ی مطلوب آیلتس، آسان‌تر شود.

1. تمرکز کردن را در طول روز تمرین کنید.

هر روز تلاش کنید در زمانی مشخص بر روی یک کار متمرکز شوید و نگذارید عوامل دیگر حواستان را پرت کنند. مثلا برای شروع به مدت 5 دقیقه تمام حواستان را روی یک مسئله یا کار قرار دهید. در تمرین های بعد این مدت زمان را طولانی‌تر کنید. اگر حس کردید که ذهنتان دارد جای دیگری می‌رود، جلوی افکار فرعی را بگیرید و به فعالیت فعلی برگردید.

بدانید در آزمون آیلتس با چه چیزهایی مواجه خواهید شد.

هرچه آمادگی‌ شما بیش‌تر بوده و آزمون آیلتس را بهتر بشناسید، تمرکزتان بالاتر می‌رود. قبل از آزمون مدل های مختلف سوالات آیلتس را  بررسی کنید. هنگام آزمون نیز، دستورها و راهنماهای هر بخش را بخوانید.

ورزش کنید.

بارها گفته شده، و الان هم تکرار می‌کنیم، ورزش کردن و فعالیت های بدنی بهترین راه  بهبود عملکرد ذهن است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند فعالیت فیزیکی روزمره باعث ترشح ماده هایی در مغز می‌شود که به حافظه، تمرکز و به طور کلی هوشیاری ذهن شما کمک میکند.

یک سوال یک سوال پیش بروید.

انرژی خود را صرف این نکنید که سوال بعدی آزمون آیلتس چه خواهد بود یا سوال قبل را درست جواب دادید یا نه. برای اینکه تمرکزتان به حداکثر برسد، همه‌ی فکر خود را بر روی همان بخش قرار دهید.


آزمون آیلتس را برای خود شبیه سازی کنید.

اگر شرایط آزمون آیلتس را برای خود آماده کنید با فرایندها آشنایی پیدا می‌کنید و زمان آزمون اصلی آیلتس، احساس راحت‎‌تری خواهید داشت. حدود یک هفته قبل از آزمون یکی از مناسب‌ترین زمان هایی است که آزمون آیلتس را خود امتحان کنید. ایرادات خود را پیدا کنید تا در روز امتحان آیلتس با چیزی جدید روبرو نشوید.


برگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس 
ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4466
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سر جلسه‌ی آزمون آیلتس تمرکز خود را حفظ کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.