0
0

سوالات چهار گزینه ای لیسنینگ

886 بازدید

سوالات چهار گزینه ای لیسنینگ

در این مقاله به طور جزئی سوالات چهارگزینه‌ای را که در لیسنینگ آیلتس می‌آیند، بررسی خواهیم کرد.

چطور سوالات چهار گزینه ای لیسنینگ آیلتس مشکل ساز میشوند؟

در لیسنینگ آیلتس چند عمل همزمان با هم صورت میگیرد: به سوالات نگاه میکنید، گوش میدهید و جواب را پیدا کرده و مینویسید. متاسفانه باید بگویم تنها یک بار لیسنینگ را گوش میدهید، پس در عین انجام این چهار کار باید دقتتان را هم حفظ کنید و اطلاعاتی کلیدی را نیزجا نیاندازید.

حتما میدانید که قبل از پخش شدن لیسنینگ آیلتس زمانی دارید تا سوالات را بخوانید و با هدف گوش دهید، در واقع  دنبال اطلاعات مشخصی باشید. در سوالات چهار گزینه ای، حجم بالای اطلاعات که ذهن شما قرار میگیرد،  کار را ممکن است دشوار کند و وقتی به نوار لیسنینگ گوش میدهید گیج شوید. برای پیشگیری از این وضعیت باید تنها اطلاعات محدودی از هر سوال را به خاطر بسپارید.

اطلاعاتی که هر سوال لازم است، تنها همان موضوع مطرح شده در پرسش است که معمولا قبل از گزینه‌ها می آید. اگر سوال کوتاه بود، میتوانید نگاهی مختصر به گزینه ها بیاندازید. اما اگر با سوالی طولانی مواجه شدید، چند کلمه ی کلیدی از آن انتخاب کنید و هنگام پخش فایل صوتی،  دنبال موضوعات مرتبط با آن کلمه ها باشید.  

زمانی که اطلاعات مورد نظر به گوشتان خورد، سریع گزینه ها را به اصطلاح اسکن کنید تا جواب صحیح را پیدا شود. اگر به جواب مشخصی نرسیدید، دو گزینه را علامت بزنید تا بعد از تمام شدن 4 بخش لیسنینگ  (زمان انتقال جواب ها به پاسخ نامه) دوباره روی آن ها فکر کنید. میتوانید کنار سوال یادداشت های مختصری بنویسید تا حدس زدن تصمیم گیری بعد برایتان آسان تر باشد. البته در اینجا از گذشتن زمان و بقیه سوالات لیسنینگ نباید غافل شوید. ا روی یک سوال که بیش از حد تمرکز کنید روند مکالمه یا صحبت از دستتان خارج میشود و سوالات بعدی را از دست خواهید داد!

پس از تمام شدن هر 4 مکالمه/صحبت در لیسنینگ آیلتس، 10 دقیقه فرصت دارید جواب ها را از برگه سوالات به پاسخ برگ منتقل کنید، در این زمان میتوانید سوالات باقی مانده را با اطلاعات قبلی جواب دهید و ایرادات دستوری و املایی را اصلاح کنید.

در پایان دو نکته بسیار مهم آزمون آیلتس را بازگو میکنم:

  •          ترس و دلهره را کنار بگذارید و با دقت و تمرکز به لیسنینگ گوش دهید تا هرچه بهتر مطالب را فراگیرید .
  •          تا میتوانید با تمرین های پیاپی خود را برای آزمون آماده کنید. سوالات لیسنینگ آیلتس را تهیه کرده و از خود امتحان بگیرید و ایرادات خود را بررسی کنید.

برگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4362
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سوالات چهار گزینه ای لیسنینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.