0
0

طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی | آیلتس وینرز | آیلتس آنلاین (بخش اول)

1139 بازدید
طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی | آیلتس وینرز

طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی | آیلتس وینرز (بخش اول)

تلفظ درست کلمات را یادبگیرم (1) – آیلتس آنلاین

هنگام مصاحبه‌ی آیلتس، طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر مصاحبه‌گر متوجه منظورتان نشود، به کار بردن قواعد درست و کلمه‌ های متنوع فایده‌ی چندانی ندارد. در سایت آیلتس وینرز ( آیلتس آنلاین ) این مقاله را میخواهیم با تمرین هایی معرفی کنیم تا شما کلمات را درست تلفظ کرده و راحت‌تر مصاحبه‌ی آیلتس را پشت سر بگذارید

طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی | آیلتس وینرز  | آیلتس آنلاین

کلمه‌‎ها را مانند ترکیبی از آواها بررسی کنید

هر کلمه از یک یا چند هجا تشکیل شده. خود کلمه‌ی هجا به زبان انگلیسی (Syllable)، از سه هجا و یا به اصطلاح سیلابل بوجود می‌آید.

syl-la-ble

و یا سیلابل های کلمه‌ی (beautiful) به شرح مقابل است: beau-ti-ful

یکی از روش های بسیار ساده‌ی تشخیص هر سیلاب این است که دستتان را صاف زیر چانه‌ خود قرار دهید و هر بار همدیگر را لمس کردند، یک سیلابل تلفظ شده است. یکی از سایت های مفید برای پیدا کردن سیلابل های هر کلمه how many syllables است.

در ایجاد استرس هر کلمه دقت داشته باشید

استرس در زبان انگلیسی به این معنا است که بعضی از کلمات و صداها با تاکید بیشتری خوانده میشوند. به اصطلاح استرس برروی آن‌ صدا قرار دارد.

اگر با دقت بیشتری به تلفظ کلمات گوش دهید این تفاوت را حس میکنید. به عنوان مثال استرس کلمه‌ی introduce در آخر آن قرار دارد:


“in-tro-DUCE”

گاهی اوقات تغییر مکان استرس باعث عوض شدن معنی کلمه میشود. اگر استرس کلمه‌ی present را در اول آن ادا کنید (یعنی: “PREsent”) مفهوم “حاضر، اکنون” و یا “کادو” را رسانده‌اید. اما اگر همین کلمه را “preSENT” تلفظ کنید،معنی “نشان دادن” برداشت میشود.

طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی | آیلتس وینرز

تمرین خود را ضبط کنید

ضبط کردن صدا به شما کمک میکند خود را ارزیابی کنید و از میزان کارآمدی تمرین های خود با خبر شوید. اما توصیه من این است که از خود فیلم بگیرید تا نحوه‌ی صحبت کردن خود را نیز بررسی کنید. یادتان باشد که نحوه‌ی ادا کردن هر کلمه بر تلفظ آن تاثیر میگذارد.

سعی کنید نحوه‌ی صحبت خود را با بومی زبانان مقایسه کنید (میتوان از برخی جمله های موجود در فیلم یا پادکستی انگلیسی برای این کار استفاده کرد). پیشنهاد میکنم تمرین را چندین بار تکرار کنید، اینطور نحوه‌ی صحبت شما به انگلیسی طبیعی نزدیک میشود. حتی میتوانید از دوستانتان بخواهید ویدیو های شما را با ویدیو مبدا مقایسه کند.

برای تمرین بیشتر هم‌صحبتی پیدا کنید

تمرین بیشتر ، مهارت شما افزایش میدهد. اگر تمرینتان را با یک هم‌صحبت ادامه دهید، راحت‌تر خواهید بود. در مکالمه، همه‌ی آموخته‌ های قبلی خود را یکجا تمرین می‌کنید و همچنین تا حدودی شرایط آزمون برایتان شبیه‌سازی میشود.

در مصاحبه‌ی آیلتس، تلفظ به اندازه‌ی تنوع کلمات و ساختار های درست مهم شمرده میشود پس سعی کنید از تمرین های آن غافل نمانید.

برای دیدن بخش دوم مقاله اینجا کلیک کنید

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

از: یولیا گیخمان

برگردان: احسان فاطمی پور

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض (مرکز آیلتس پردیس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=9043
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد طریقه تلفظ صحیح حروف انگلیسی | آیلتس وینرز | آیلتس آنلاین (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.