0
0

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

870 بازدید
کلاس آنلاین مکالمه (ُSpeaking) آیلتس | پکیج اسپیکینگ آیلتس | آیلتس وینرز

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

در این بخش می خواهیم ادامه بخش اول طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس (Speaking ielts) و گرفتن نمره عالی Speaking در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

توصیه هایی برای بخش speaking 2 – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

چگونه برای خودتان زمان بخرید.

در بخش دوم مصاحبه آیلتس این امکان وجود ندارد که بتوانید فرصتی برای تفکر برای خود ایجاد کنید، اما در بخش اول و سوم ممکن است بتوانید با تکنیک هایی به خودتان کمی زمان بدهید. برای نمونه مصاحبه کننده از شما می پرسد کدام بخش کودکی خود را از همه بیشتر دوست دارید؟ به جای اینکه همان سوال را تکرار کنید می توانید درباره محتوی سوال یکی دو جمله بگویید مثلا بگویید پیش از این درباره آن فکر نکرده بودم، اما چه سوال جالبی!

امکان دارد بخشی از سوال را متوجه نشوید، برای نمونه مصاحبه کننده اصطلاحی را به کار ببرد که شما معنای آن را نمی دانید. دچار وحشت نشوید. بلکه با اعتماد به نفس و صداقت بگویید. این بخش را به خوبی متوجه نشدم، آیا امکان دارد کمی واضح تر صحبت کنید یا توضیحی درباره این جمله بدهید. اصلا نگران نشوید زیرا این مساله تسلط شما را نشان می دهد.

نمره دهی اسپیکینگ (Speaking) آیلتس ielts | آیلتس وینرز | آیلتس آنلاین

اگر کلمه ای را اشتباه گفتید، نگران نشوید.

حتی وقتی به زبان مادری صحبت می کنید، ممکن است کلماتی را اشتباه تلفظ کنید یا نابجا به کار ببرید، اگر در امتحان آیلتس این اتفاق برایتان افتاد اصلا نگران نشوید، بلافاصله اشتباه خود را اصلاح کنید و حتی می توانید آن اشتباه را با طنز ملایمی همراه کنید و درباره آن صحبت کنید و کلمات درست را جایگزین کنید.

تا زمانی که مصاحبه کننده در آزمون آیلتس به شما اجازه می دهد صحبت کنید. حرفهایتان را تکرار نکنید. از کلمات متنوع استفاده کنید. برای صحبت هایتان از واقعیت و منطق دلیل بیاورید تا بتوانید در اطراف موضوع بیشتر صحبت کنید. از جواب های آماده استفاده نکنید، زیرا مصاحبه کننده آنقدر تجربه دارد که این موضوع را به سرعت متوجه شود. به طور کلی این موضوع را به یاد داشته باشید که اگر مصاحبه کننده از شما یک جمله سوال می پرسد شما حداقل باید با 2-4 جمله پاسخ دهید.

تاثیر اولیه بسیار مهم است.

روز آزمون آیلتس سعی کنید لباس، آرایش، نوع رفتارتان تاثیر مثبتی بر مصاحبه کننده داشته باشد. بهداشت را رعایت کنید. مسواک بزنید، دوش بگیرید و لباس مناسب بپوشید. هنگام نشستن حالتی با اعتماد به نفس داشته باشید اما ضمنا گرم و پرانرژی رفتار کنید. تماس چشمی خود را حفظ کنید. در صحبت کردنتان سعی کنید حالت طبیعی داشته باشید و مانند یک دانش آموز پراضطراب رفتار نکنید.

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش اول)

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره آیلتس آنلاین غیر حضوری استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

مترجم: شباهنگ دلشاد (مرکز آیلتس پردیس)

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض (مرکز آیلتس پردیس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8492
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.