0
0

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش اول)

924 بازدید
کلاس آنلاین مکالمه (ُSpeaking) آیلتس | پکیج اسپیکینگ آیلتس | آیلتس وینرز

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز بخش اول

در این بخش می خواهیم طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس (Speaking ielts) و گرفتن نمره عالی Speaking در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

توصیه هایی برای بخش speaking – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

در بخش اول speaking آیلتس ابتدا حدود 4 یا 5 دقیقه از شما سوالات کلی و عمومی مانند اینکه نام تان چیست؟ اهل کجا هستید؟ چگونه اوقات فراغت خود را می گذرانید؟ به چه دلیل زبان انگلیسی می خوانید؟ و سوالاتی از این دست پرسیده می شود. در این بخش می توانید به سوالات پاسخ کوتاه بله یا خیر و یا پاسخ های تک کلمه ای بدهید، اما این کار را نکنید، زیرا بسیار مهم است که مخاطب خود را تحت تاثیر قرار بدهید.

برای نمونه اگر از شما پرسیده شود آیا زبان انگلیسی را دوست دارید؟ می توانید پاسخ دهید بله، اما بهتر است که به صحبت کردن ادامه بدهید که زبان انگلیسی را دوست دارید به دلیل اینکه زبان کاربردی و گاهی اوقات زبان علمی است و اینکه یادگیری آن آسان یا بر عکس چالش برانگیز است و …

بعد از بخش اول مصاحبه آیلتس، مصاحبه کننده به شما موضوعی را خواهد گفت که درباره آن 1 -2 دقیقه صحبت کنید. این بخش کمی دشوارتر از بخش پیشین است. شما برای تفکر درباره موضوع یک دقیقه فرصت دارید و در این مدت باید پاسخ خود را آماده کنید. مراقب باشید که زمان خود را صرف نوشتن پاسخ کامل نکنید، فقط یک نت کوتاه بنویسید و بقیه مسایل را در ذهن تان مرتب کنید.

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز

در بخش سوم مصاحبه شما باید درباره موضوعی که مشخص می شود حدود 3-4 دقیقه با مصاحبه کننده گفتگو داشته باشید. اگر در این بخش بتوانید صحبت هایتان را با یک حکایت درباره خودتان یا اطلاعات عمومی بیشتر همراه کنید، مسلما نمره بهتری دریافت خواهید کرد.

تسلط و روان صحبت کردن، انسجام جملات و محتوی گفتار، دستور زبان و گرامر، دامنه لغات چهار موردی است که در بخش گفتاری مورد سنجش قرار می گیرد.

روان صحبت کردن مهم تر از تعداد کلماتی است که به کار می برید.

به جای اینکه زمان زیادی را صرف فکر کردن به کلماتی که به کار می برید بکنید و سعی کنید کلمات بیشتر و متنوع تر به کار ببرید تمرکزتان برراحت و طبیعی صحبت کردن باشد. اینکه بتوانید تاثیر اولیه خوبی بر مصاحبه کننده بگذارید از اهمیت زیادی برخوردار است.

یکنواخت و خسته کننده صحبت نکنید.

افرادی که تازه با یک زبان خارجی آشنایی پیدا کرده اند، بسیار آرام و یکنواخت و بدون اعتماد به نفس صحبت می کنند. به طور مکرر مکث می کنند. هیچ چیز خسته کننده تر از این کار نیست. با تغییر لحن و صدای خود مصاحبه کننده را تحت تاثیر قرار دهید. جذاب و با انرژی صحبت کنید و آنچه می گویید را با اعتماد به نفس بیان کنید.

طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش دوم)

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره آیلتس آنلاین غیر حضوری استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

مترجم: شباهنگ دلشاد (مرکز آیلتس پردیس)

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض (مرکز آیلتس پردیس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8489
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد طریقه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس | Speaking ielts | آیلتس وینرز (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.