0
0

مانند انگلیسی زبانان صحبت کنیم.

755 بازدید

مانند انگلیسی زبانان صحبت کنیم.

در این مقاله به راه‌کار هایی نگاه می‌اندازیم که صحبت ما را شبیه به انگلیسی‌زبانان می‌سازد.

طبیعتا در مصاحبه‌ آیلتس از داوطلبان انتظار نمی‌رود مانند کتاب صحبت کنند. اصطلاحات و عبارات قدیمی و رسمی که از مدرسه و دانشگاه به یاد دارید ممکن است با چیزی که در مکالمه‌ی عادی دو انگلیسی‌زبان شنیده می‌شود، زمین تا آسمان فرق داشته باشد. برای اینکه مهارت خود را در آزمون آیلتس نشان دهید باید شبیه انگلیسی زبانان صحبت  کنید. درست است که کاملا شبیه انگلیسی‌زبانان صحبت کردن کمی آرمانی به نظر می‌رسد اما روش های متعددی وجود دارد تا نحوه‌ی صحبت کردن شما هرچه بیشتر طبیعی به نظر بیاید.

با دقت گوش دهید.

روان صحبت کردن با بهبود مهارت شنیداری (لیسنینگ) شروع می‌شود. به لهجه های مختلف که گوش می‌کنید، با شیوه های گوناگون حرف زدن آشنا میشوید و اگر تقلیدشان کنید، الگوی کلام و  آهنگ صحبت را یاد میگیرد. پس از مدتی تمرین، روانی در صحبت شما دیده خواهد شد.

تماشای فیلم، گوش کردن به رادیو یا اخبار بهترین ابزار تعامل با تلفظ و لهجه های واقعی است. توصیه میکنم در هر روز بخشی از کار آمادگی برای آیلتس خود را به این تمرین اختصاص دهید تا هم واژگان جدید یاد بگیرید و هم با نحوه‌ی سخن گفتن انگلیسی‌زبانان آشنا شوید.

از اصطلاحات مناسب استفاده کنید.

اگر مکالمه یا صحبت های انگلیسی‌زبانی را گوش کنید، بعید است عبارات جالبی که اصطلاح می‌نامیم‌شان به گوشتان نخورد. برای نمونه اصطلاحاتی مانند in the blink of an eye (به معنای در یک چشم به هم زدن) یا  a piece of cake (به معنای مثل آب خوردن ) را در نظر بگیرید. این عبارت‌ها با پیچیدگی‌ای که به زبان اضافه می‌کنند، صحبت را جذاب می‌کنند و به آن زرق و برق می‌بخشند. هنگامی که آن‌ها را درست و به موقع به‌کار ببرید بسیار به انگلیسی‌زبانان نزدیک می‌شوید. (تاثیر مثبت در نمره سطح واژگان و روانی کلام در مصاحبه آیلتس)

زمان به‌کار بردن اصطلاحات، دو موضوع را در نظر داشته باشید. یکی اینکه برخی از اصطلاحات مربوط به بریتانیا و برخی مربوط به منطقه امریکا هستند. دقت کنید که از اصطلاحات مختلف و آشفته استفاده نکنید تا صحبت شما عادی باشد. دیگر اینکه برخی از اصطلاحات خیلی عامیانه بوده و به‌کار بردنشان در هر شرایطی طبیعی و درست نیست و ممکن است سطح صحبت شما را پایین بیاورد.

سرعت خود را بالا ببرید، اما واضح سخن بگویید.

اگر میخواهید خود را در مصاحبه آیلتس مانند انگلیسی‌زبانان نشان دهید، باید بدانید طرز صحبتتان به همان اندازه‌ی چیزی که میگویید، اهمیت دارد. پیشنهاد میکنم حتما روی سرعت و واضح بودن کلام خود کار کنید تا هم بهتر متوجه حرف هایتان شوند و هم روان‌تر صحبت کنید. بلند خواندن متن های انگلیسی یکی از روش‌ های موثری است که مهارت واضح صحبت کردن را افزایش می‌دهد. اگر فایل صوتی متن را دارید، طرز حرف زدن خواننده را تقلید کنید. باید همانند او، جملات را با همان آهنگ و ریتم بیان کنید.

با انگلیسی‌زبانان صحبت کنید.

این سریع‌ترین روش  بهبود مکالمه است. اگر با دوستان انگلیسی زبان خود در ارتباط هستید، حتما زمانی را به مکالمه با آن‌ها به صورت آنلاین اختصاص دهید. اگر هم به چنین فردی دسترسی ندارید با اساتید آیلتس خود تمرین را شروع کنید. بسیاری از افراد در ابتدای یادگیری، نگران مکالمه (مصاحبه آیلتس) هستند. هرچه قدر بیش‌تر صحبت کنید اعتماد به نفستان بیش‌تر می‌شود و در نهایت عملکرد بهتری در مصاحبه آیلتس خواهید داشت.


مقالات مرتبط:

سه اشتباه رایج در مصاحبه آیلتس

روانی کلام در آزمون آیلتس 

برگردان: احسان فاطمی‌پور

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4463
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مانند انگلیسی زبانان صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.