0
0

معرفی کامل آزمون FCE | آزمون بین المللی زبان | آیلتس وینرز

999 بازدید
FCE | آزمون بین المللی زبان | آزمون FCE در ایران | آیلتس وینرز

معرفی کامل آزمون FCE | آزمون بین المللی زبان | آیلتس وینرز

در این بخش می خواهیم به معرفی کامل آزمون FCE که یک آزمون بین المللی زبان است نحوه برگزاری آن در ایران به طور جامع در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

معرفی کامل آزمون FCEآیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

سرواژه کلمات First Certificate in English ، یکی ازپرطرفدارترین آزمن های بین المللی زبان است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود.این آزمون در سطح متوسط به بالا و B2، CEFRاست که مدرک آن نشان دهنده ی توانایی داوطلب در گفتار و نوشتار برای اهداف کاری و تحصیلی است.

این آزمون دارای 4 بخش است.

  • Reading & use of English (مدت زمان: 1 ساعت و 15 دقیقه)

این بخش دارای 7 قسمت و 52 سوال است که متون آن در مجموع، بین 3000 تا 3500 واژه است و داوطلبان باید توانایی خواندن و درک مطلب متن های متفاوتی مثل داستان، روزنامه، مجله،و متون اطلاعاتی و تبلیغاتی را داشته باشند.

در قسمت های 1 تا 4، دانش لغت و دستور زبان و در قسمت های 5-7 خواندن و درک مطلب آنان سنجیده می شود.

دوره های آموزش آیلتس آنلاین : “ثبت نام در کلاس های آنلاین آیلتس

  • Writing (مدت زمان: 1 ساعت و 20 دقیقه)

این بخش دارای دو قسمت است که در قسمت اول داوطلبان باید یک مقاله بنویسند و در قسمت دوم از بین مقاله، نامه، و گزارش، یکی را به دلخواه انتخاب کرده و در مورد آن مینویسند.

  • Listening (مدت زمان: 40 دقیقه)

آزمون شنیداری 4 قسمت دارد که شامل صحبت های تک نفره و دو نفره در مورد موضوعات آشنا مثل برنامه های خبری و رادیویی، سخنرانی و اعلان های عمومی است. از داوطلبان اتتظار میرود که توانایی درک کلی و جزئی مطلب، و همچنین افکار، نگرش یا احساس گوینده را داشته باشند.

  • Speaking ( مدت زمان: 14 دقیقه)

این بخش دارای 4 قسمت است که توسط 2 ممتحن و یک یا دو داوطلب دیگر برگزار می شود. از داوطلبین انتظار میرود که بتوانند در بحث ها شرکت کنند، ایده های خود را بیان کنند، و تبادل نظر کنند.

قسمت اول یک مکالمه کوتاه بین داوطلب و ممتحن است که در مورد موضوعات روزمره مثل شغل، سرگرمی و برنامه های آینده است.

در قسمت دوم داوطلب باید یک دقیقه بدون وقفه صحبت کند. از هر داوطلب خواسته میشود تا دو عکس رنگی را با هم مقایسه کرده و نظر خود راجع به عکس با توجه به سوال ممتحن یا سوال نوشته شده در بالای عکس، بیان می کنند. از داوطلب شنونده نیز خواسته می شود تا نظری کوتاه راجع به عکس پس از صحبت بدون وقفه داوطلب اول، بدهد.

در قسمت سوم با توجه به یک عکس و یا دستور شفاهی، داوطلبین باید یک مکالمه دو طرفه داشته باشند. از داوطلبان انتظار می رود که بتوانند نظرات خود را بیان و توجیه کنند و با استفاده از مهارت های ارزیابی و حدس و گمان، به یک تصمیم منطقی برسند.

در قسمت چهار، داوطلبین و مصاحبه کننده در مورد موضوعات قسمت 3 بحث می کنند. در این قسمت ممتحن با پرسیدن سوالاتی، داوطلبین را به گسترش بحث تشویق می کند.

سیستم نمره دهی

علاوه بر اعلام نتیجه، به داوطلبینی که نمره بالا در ازمون کسب کرده اند، مدرک اعطا می شود. همچنین نمره انگلیسی کمبریج به همراه نمره آزمون و سطح CEFR به آن ها اعلام می شود.

از سال 2015 به بعد نمره کمبریج برای هر مهارت و بخش آزمون و میانگین کلی آن داده می شود.

برای دریافت اطلاعات دوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=7236
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد معرفی کامل آزمون FCE | آزمون بین المللی زبان | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.