0
0

نحوه خواندن و درک مطلب آیلتس | تقویت مهارت ریدینگ ielts | آیلتس وینرز

857 بازدید
نحوه خواندن و درک مطلب آیلتس ielts | آیلتس وینرز

نحوه خواندن و درک مطلب آیلتس | تقویت مهارت ریدینگ ielts | آیلتس وینرز

در این بخش می خواهیم نحوه خواندن و درک مطلب آیلتس و راه بردهایی که در زمان کمتری نتیجه بهتری در تقویت مهارت ریدینگ ielts به همراه خواهد داشت در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

4 تکنیک برای بهبود مهارت خواندن و درک مطلب آیلتس – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

برای شرکت در آزمون های معتبر بین المللی، بالا بردن سطح معلومات در کنار کسب مهارت کافی از راه تمرین و تکرار یکی از ضروریات و عوامل موثر خواهد بود. استفاده بهینه از زمان و منابع درگرو کسب اطلاعات تخصصی و یادگیری مهارت های متفاوت و مهم امکان پذیر است. در این مقاله به شما کمک خواهد شد تا مهارت خواندن متن و درک مطلب خود را تقویت کنید و هوشمندانه تر و با آمادگی بیشتری در آزمون آیلتس شرکت کنید.

برای بردن بهره بیشتر از متنی که می خوانید، باید بدانید از متن چه می خواهید و تا چه میزان می خواهید در متن دقیق شوید.

نحوه خواندن و درک مطلب آیلتس | آیلتس وینرز

قبل از اینکه متنی را بخوانید باید هدف خود را از خواندن آن متن مشخص کنید و اینکه بعد از خواندن متن چه چیزی را به دست خواهید آورد.

  • اگر هدف شما کسب اطلاعات سطحی در مورد موضوعی است، متن را سریع مرور کنید و عنوان ها و خلاصه ها را بخوانید. صرف وقت زیاد در چنین حالتی تنها اطلاعات جانبی شما را افزایش می دهد، در حالی که ممکن است شما را از هدف اصلی خود دور کند.
  • در شرایطی که اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید متن را با دقت بیشتری بخوانید. مثلا باید مقدمه ها و خلاصه ها را با دقت بخوانید. در متن های آزمون های استاندارد، خواندن دقیق پاراگراف اول و آخر (یا حداقل جملات اول و آخر آنها) پیشنهاد می شود. اما بقیه متن را می توانید به سرعت از مقابل چشم بگذرانید. درون متن باید دنبال کلمات کلیدی باشید.
  • استفاده هوشمندانه از جدول ها، شکل ها و شاید اعداد و ارقام موجود در متن گام نسبتا بزرگی رو به جلو خواهد بود.این قسمت می تواند در پاسخ دهی بهتر و سریع تر شما به سوالات درک مطلب آیلتس که از شما خواسته با توجه به متن های کوتاه عنوان های مناسب را تشخیص دهید کمک کند. مطالعه سریع مطالب موجود در هر پاراگراف و همچنین جملات آغازین و انتهایی آن تاثیر زیادی در تشخیص درست و سریع پاسخ صحیح خواهد داشت.
  • تنها زمانی که تمامی اطلاعات موجود در متن برای شما اهمیت دارد، باید کل متن را با جزییات بخوانید. برای این کار پیشنهاد می شود ابتدا نگاه سریع و کلی به متن بیاندازید و پس از حصول درک کلی از متن، قسمت هایی که با اهمیت تر باشد را می توانید با جزییات بیشتری بخوانید. استراژی پیشنهادی ما به شما استفاده از تکنیک SQ3R است. یعنی بررسی اولیه، ایجاد سوال در ذهن، خواندن متن، دوباره خوانی و یادآوری متن و در نهایت مرور مطلب.
  • در خاطر داشته باشید که در هرحال باید خواندن شما حالت پویا داشته باشد. به عنوان مثال می توانید در هنگام خواندن یادداشت برداری کنید یا مطالب مهم را به شیوه ای که برای خودتان راحت تر است مشخص کنید. برای رسیدن به هدف و بالا بردن درک از متن های مختلف باید ذهن خود را روی نتیجه مطلوب از آن متن متمرکز کنید و از تکنیک ها و استراتژی های مناسب و کاربردی استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام در دوره ریدینگ (READING) آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

ایده از تیم وبسایت www.mindtools.com

برگردان و تالیف: سعید محمدزاده (مرکز آیلتس پردیس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8279
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نحوه خواندن و درک مطلب آیلتس | تقویت مهارت ریدینگ ielts | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.