0
0

نکات مهم ریدینگ آیلتس ielts | تقویت مهارت ریدینگ آیلتس | آیلتس وینرز

784 بازدید
نکات مهم ریدینگ آیلتس ielts | آیلتس وینرز

نکات مهم ریدینگ آیلتس ielts | آیلتس وینرز

در این بخش می خواهیم نکات مهم ریدینگ آیلتس ielts و تقویت مهارت ریدینگ آیلتس (Reading Ielts) برای کسب نمره بهتر در آزمون در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.با ما همراه باشید!

نکاتی برای reading (بخش خواندن) آیلتس – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

آیا در آزمون آیلتس باید ابتدا متن reading را بخوانیم یا سوالات را؟ … هر دو روش را امتحان کنید و ببینید بهترین روش برای شما کدام است. بسیاری از داوطلبان متوجه شده اند که اگر در آغاز نگاهی گذرا بر سوالات reading آیلتس داشته باشند مفید خواهد بود، زیرا درباره این که به چه چیزهایی در متن reading توجه کنند ایده هایی به ذهنشان می آورد.

این روش ممکن است برای شما هم مفید باشد. اما در حقیقت این روش در آیلتس به فاکتورهای زیادی بستگی دارد از جمله اینکه تا چه اندازه سریع و خوب متن را می خوانید یا بستگی به نوع سوالات و اینکه تا چه اندازه سخت هستند و زمانی که دارید و مواردی از این دست. مهم نیست داوطلبین قبلی در آزمون آیلتس چه روشی را برگزیدند یا بهترین دوست شما چه کاری انجام می دهد.

نکات مهم ریدینگ آیلتس ielts | تقویت مهارت ریدینگ آیلتس | آیلتس وینرز

هر دو روش پاسخگویی به بخش خواندن آیلتس را امتحان کنید و ببینید کدامیک برای شما مفیدتر است.

  1. توضیح و دستورالعمل سوالات آیلتس را به دقت مطالعه کنید. سعی نکنید که با ندیده گرفتن این بخش در وقت صرفه جویی کنید. دستورالعمل به شما اطلاعات دقیقی می دهد مانند اینکه پاسخ شما باید چند کلمه ای باشد و دقیقا نیاز دارید که چه کاری در این بخش آیلتس انجام بدهید. همیشه دستورالعمل را بخوانید حتی اگر صد بارآزمون های آزمایشی آیلتس را انجام داده باشید.
  2. در بسیاری از موارد سوالات آیلتس به ترتیب متن پیش می رود. این موضوع به شما کمک می کند که پاسخ هایی را که نیاز دارید به سرعت پیدا کنید.
  3. اهمیت املا؛ مراقب مسائل املایی در زمان نوشتن پاسخ های کوتاه باشید. برای غلط های املایی در آیلتس نمره از دست می دهید. هنگامی که لغات را از متن کپی می کنید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.
  4. توجه به گرامر؛ به نکات گرامری توجه کافی داشته باشید.
  5. در قسمت “تکمیل کردن جمله” بر معنای لغات تمرکز کنید تا بتوانید پاسخ صحیح را انتخاب کنید.
  6. برای آشنایی با شکل آزمون در این بخش آیلتس، نوع سوالات، میزان دشواری، زمان بندی و مسایلی از این دست آزمون های آزمایشی آیلتس بیشتری انجام دهید.
  7. برای تقویت دایره لغات و مهارت های عمومی reading (بخش خواندن آیلتس) از منابع گوناگون و گسترده مطالعه کنید.
  8. برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس پاسخ را سریع تر پیدا کنید برای کلمات کلیدی که در متن یا سوالات به کار رفته است هم معنی هایی بیابید.
  9. حداکثر تعداد تعیین شده کلمات را در پاسخ خود در نظر بگیرید، در غیر این صورت ممکن است نمره از دست بدهید. حروف اضافه و تعریف را یک کلمه به حساب آورید.

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره آیلتس آنلاین غیر حضوری استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

مترجم: شباهنگ دلشاد

ویرایش و تنظیم برای داوطلب ایرانی: مسعود فیض (مدرس آیلتس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8199
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نکات مهم ریدینگ آیلتس ielts | تقویت مهارت ریدینگ آیلتس | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.