0
0

ایده پردازی بخش رایتینگ آیلتس | Writing ielts | آیلتس وینرز

1097 بازدید
ایده پردازی بخش رایتینگ (Writing) آیلتس ielts | آیلتس وینرز | آیلتس آنلاین

ایده پردازی بخش رایتینگ آیلتس | Writing ielts | آیلتس وینرز

راهکارهایی عملی برای ایده پردازی بخش رایتینگ آیلتس – Writing ielts – و گسترش ایده ها در مقاله های آیلتس (جنرال و آکادمیک) در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – با ما همراه باشید.

چگونگی رسیدن به ایده‌ها و سازماندهی آنها برای مقاله های آیلتس (جنرال و آکادمیک) – آیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

این درس راه‌های رسیدن به ایده‌ها و سازماندهی آنها را برای مقاله های آیلتس (بخش دوم رایتینگ آیلتس Writing ielts ) به شما نشان میدهد. من بر این باور هستم که مهم است ارتباط بین کلمه‌ها و ایده‌ها را ببینید. این یعنی، یکی از بهترین راه‌های پیدا کردن ایده فکر کردن به کلمه‌هاست. پس اگر ایده میخواهید، اول به کلمه‌ها فکر کنید و برعکس.

کلمه‌‌ها ↔ ایده‌ها

من همچنین فکر میکنم لازم است که به ایده‌ها، نه به طور کلی بلکه به انواعشان نگاه کنید. مانند: دلایل، مثال‌ها و توضیحات. این تا حدودی به این خاطر است که شما در مقاله های آیلتس به “ایده” نیاز ندارید بلکه علت‌ها و مثال‌ها و توضیحات به‌کارتان می‌آیند، و تاحدودی به خاطر اینکه این روش آسان‌تر است.

نکته‌ی کلیدی دیگر این است که ایده‌ها برای به تنهایی برای یک مقاله آزمون آیلتس کافی نیستند، باید سازماندهی شوند. به این خاطر است که من واقعا فکر میکنم 10 دقیقه برنامه‌ریزی پیش از شروع نوشتن رایتینگ آیلتس فکر درستی است.

چگونه به ایده‌ها برسیم – سوال بپرسیم.

یکی از راه‌های کاربردی برای رسیدن به ایده برای آزمون آیلتس از خودمان سوال پرسیدن است. منظور من چیست؟ در پایین، کلمه‌های پرسشی پایه‌ای (چگونه، چه‌کسی، چه‌چیزی، چرا، چه‌موقع و کجا) را برداشته و از خودم سوال می‌پرسم. جواب‌های این سوالات به من درباره‌ی اینکه چه بگوییم، ایده میدهند.

بهترین توصیه من این است که سعی کنید تا جایی که میتوانید انواع مختلف سوالات را از خود بپرسید. برای مثال: سوالاتی که با “چه‌ موقع” و “کجا” شروع میشوند، حتی اگر بدیهی نباشند، میتوانند ایده‌های جدیدی برای رایتینگ آیلتس به شما بدهند. ببینید در ادامه از پرسیدن “چه‌موقع” چگونه به ایده‌ی “بلندمدت” میرسم:

تا چه اندازه گرم شدن کره‌ی زمین اهمیت دارد؟

چه کسی باید به آن رسیدگی کند؟ ← دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی

چه‌چیزی سبب آن شده؟ ← گازهای‌ CO2 و سوخت‌های فسیلی

چرا یک مشکل تلقی میشود؟ ← بالا آمدن آب دریاها، سیل، قحطی، خشک‌سالی

در چه‌زمانی راه‌حل باید شکل بگیرد؟ ← همین حالا، بی‌معطلی و نه به صورت بلندمدت

در کجاها مشکل بوجود می‌آورد؟ ← مشکلی جهانی است

دیگر چه؟ ← معترضان – عموم

“چیزهای دیگر” را نیز در پایان یادداشت کنید. اگر به چیز دیگری فکر میکنید، یادداشتش کنید – حتی اگر نمیدانید در کجای متن رایتینگ آیلتس شما جای میگیرد. ممکن است بعدا از آن استفاده کنید.

ایده پردازی بخش رایتینگ (Writing) آیلتس ielts | آیلتس وینرز

چگونه به ایده‌های مناسب آیلتس برسیم؟

با کلماتی که سوال راتشکیل میدهند شروع کنید.

شروع کردن با کلمات راه دیگری است که نتیجه میدهد. این نوعی تمرین برای بارش فکری (brainstorm) است. هنگام به ‌راه‌ انداختن آن شما ممکن است بخواهید سریع‌تر انجامش دهید و زیاد فکر نکنید – اجازه دهید تا ذهنتان به آزادی پردازش کند و فقط شما ارتباطات را ایجاد کنید.

بعضی از کلمات ممکن است چرند باشند اما هیچ مهم نیست چون میتوانید حذفشان کنید. بقیه اما ممکن است خیلی مفید باشند. این کاری است که من در یک دقیقه انجام داده‌ام. بی‌نقص نیست و قرار نبوده باشد. اما حالا، بعد از یک دقیقه، من نه فقط یک سری کلمه بلکه ایده برای مقاله ام دارم.

توصیه اینجا این است که بارش فکری برای آیلتس را خیلی دقیق و با وسواس انجام ندهید. این باعث کند شدن شما میشود و در نهایت کلمات و ایده‌های کمتری برای شما باقی میماند. در ادامه همیشه میتوانید به عقب برگردید و سازماندهی‌اش کرده و کلمات و ایده‌های جدید اضافه کنید.

توصیه دوم این است که از کلمات داخل سوال رایتینگ آیلتس استفاده کنید – این چیزی است که شما بالاخره باید درباره‌اش بنویسید.

ایده‌ها را سازماندهی کنید – دو یا سه ایده‌ اصلی انتخاب کنید.

مقاله شما نباید بیشتر از سه پاراگراف اصلی (بدنه مقاله) باشد. هر پاراگراف توضیح یک ایده است. بنابراین بیش‌تر از دو یا سه ایده لازم نیست. بسیاری از مقاله های آیلتس خراب میشوند چرا که داوطلب آیلتس سعی میکنند ایده‌های زیادی را در آنها به کار گیرد!

یاد بگیرید حذف کنید – این امتحان آیلتس است.

چگونه ایده‌های اصلی را انتخاب کنیم؟

1- مطمئن شوید ایده کاملا با سوال مرتبط است.

2- ایده‌ای را انتخاب کنید که میتوانید آن را با دلیل و مثال توضیح دهید – حتی اگر بهترین ایده‌ی شما نیست.

3- من همچنین پیشنهاد میکنم ایده‌ی اصلی را روشن و ساده نگه دارید. شما تحت فشار زمان هستید و نیاز دارید در مرحله‌ی اول درست انجامش دهید. یک ایده‌ی ساده هم میتواند تاثیرگذار باشد اگر آن را خوب و با دلیل و مثال گسترش دهید.

در اینجا مثالی از ایده‌ای که در مقاله آیلتس خوب نتیجه میدهد قرار دارد. نگران نباشید اگر ساده به نظر میرسد – این ایده واضح است و ما به زودی گسترشش میدهیم.

ایده‌هایتان را سازمان‌دهی کنید – مشخص کنید که ایده‌ی اصلی هستند یا پشتیبان ایده اصلی

روشن است که این به نکته‌ی بالا ربط دارد.

بسیاری از مقاله های آیلتس (بخش دوم رایتینگ آیلتس Writing ielts ) موفق نیستند چرا که موضوع اصلی مشخص نیست. ایده‌ها سردرگم هستند. این مثال است؟ یا دلیل؟ بنابراین قبل از اینکه نوشتن را شروع کنید، باید مشخص کنید چه نوع ایده‌هایی دارید.

این روشی ساده است – شاید خیلی ساده – اما جواب میدهد و برای شروع خیلی خوب است. شما از این دسته‌بندی‌ها برای ایده‌هایتان استفاده میکنید.

به بحث کردن بپردازید. (این عبارت سوال به سوال عوض میشود اما این مسئله‌ی اصلی شماست)

دلیل ارائه دهید.

مثال بزنید.

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره آیلتس آنلاین اسپیکینگ استاد سیما فاطمی پور اینجا را کلیک کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8660
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ایده پردازی بخش رایتینگ آیلتس | Writing ielts | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.