0
0

7 توصیه برای دریافت نمره لیسنینگ بالاتر | IELTS Listening

799 بازدید
7 توصیه برای دریافت نمره لیسنینگ بالاتر | IELTS Listening | آموزش آیلتس آنلاین

7 توصیه برای دریافت نمره لیسنینگ بالاتر | IELTS Listening


در این مقاله کوتاه با 7 توصیه برای دریافت نمره لیسنینگ بالاتر (IELTS Listening)، در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – شما را راهنمایی میکنیم چطور در بخش لیسنینگ آزمون آیلتس موفق شوید.

توصیه اول

قبل از پخش شدن هر فایل صوتی در آیلتس، به شما این فرصت را می‌دهند که سوالات آن بخش را بخوانید. تمام دقت خود را به‌کار گیرید چرا که هر فایل در لیسنینگ آیلتس را تنها یک بار می‌شنوید. با خواندن سوالات، با موضوع صحبت و موارد خواسته شده آشنا خواهید شد و آمادگی بهتری خواهید داشت.

توصیه دوم

همزمان با گوش دادن، پاسخ ها را در برگه سوالات بنویسید و بعد جواب ها را به پاسخ نامه لیسنینگ آیلتس منتقل کنید. بعد از اتمام چهار بخش، 10 دقیقه زمان خواهید داشت تا جواب ها را در پاسخ دهید پس با دقت زیادی این کار را انجام دهید و در همین حین املای کلمات و نکات نگارشی/دستوری را دوباره بررسی کنید تا به راحتی نمره از دست ندهید.

توصیه سوم

در لیسنینگ آیلتس اگر همه‌ی آن‌چه که می‌شنوید را متوجه نشدید، نگران نباشید. به دنبال واژگان کلیدی باشید و تنها روی اطلاعات خواسته شده در سوال تمرکز کنید.

7 توصیه برای دریافت نمره لیسنینگ بالاتر | IELTS Listening

جهت تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس اینجا کلیک کنید.


توصیه چهارم

اگر پاسخ سوالی را پیدا نکردید،روی آن متوقف نشوید و فراموشش کنید. در لیسنینگ آیلتس اگر فکرتان درگیر سوال قبلی باشد ممکن است سوالات بعدی را نیز از دست بدهید و همانطور که می دانید، فرصت جبران نخواهید داشت.

توصیه پنجم

حتما توضیح سوالات را بخوانید و به محدودیت واژه ها توجه کنید. برای مثال ممکن است در پرسش های جای خالی نوشته باشند: No more than one word در این صورت اگر در لیسنینگ the train را بشنوید فقط باید train را بنویسید و اگر نه نمره تان را از دست میدهید.

توصیه ششم

در آزمون آیلتس نمره منفی وجود ندارد و جواب غلط و پاسخ خالی هر دو صفر نمره دارند. اگر سوالی را جا انداختید بعدا جوابش را حدس بزنید.

توصیه هفتم

در سوالات چند گزینه‌ای همیشه از روش خط زدن گزینه های غلط استفاده کنید.


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس آنلاین لیسنینگ آیلتسبرگردان: احسان فاطمی پور


ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=11730
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 7 توصیه برای دریافت نمره لیسنینگ بالاتر | IELTS Listening

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.