0
0

اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ | آیلتس وینرز (1)

919 بازدید
اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ | تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس | آیلتس وینرز

اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ | آیلتس وینرز (1)

در این مقاله میخواهیم اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ در جهت تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس (Listening Ielts) در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم تا با آمادگی بیشتری در آزمون آیلتس حاضر شوید.

اشتباهات رایج در لیسنینگ آیلتس

در بخش لیسنینگ آِیلتس اگر حواستان را جمع کرده و بادقت گوش کنید به راحتی نمره‌‌ی خوبی گرفته و در مجموع به نمره‌ی دلخواه خود در آزمون آیلتس برسید. در این دو مقاله شما را با اشتباهاتی که معمولا داوطلبان آیلتس دچارشان میشوند آشنا کرده تا شما با آمادگی کامل سر جلسه آزمون آیلتس حاضر شوید.

اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ

نکاتی که نباید در LISTENING فراموش شود!

بی‌هدف گوش نکنید!

منظور از بی‌هدفی این است که موضوعی مشخص در ذهن نداشته باشید و ندانید برای چه به لیسنینگ آیلتس گوش می‌دهید. درواقع اگر آمادگی مناسب نداشته و مشخص نکنید بدست آوردن کدام اطلاعات ضروری است، بسیار از بقیه داوطلبان آزمون آیلتس عقب می‌افتید، چرا که با نداشتن هدف مشخص، مجبورید به همه‌ی اطلاعات داده شده توجه کنید و آن‌ها را در ذهن نگه دارید.

پیش‌خوانی سوالات را فراموش نکنید! READ AHEAD

همان‌طور که در بالا گفته شد، باید بدانیم که با گوش دادن به لیسنینگ آیلتس، دقیقا به‌دنبال چه چیزی هستیم. این کار فقط با پیش‌‎خوانی سوالات امکان پذیر است. در آزمون آیلتس، قبل از پخش هر بخش فرصتی دارید تا سوالات را بخوانید.

گاهی پیش می‌آید که داوطلبان آیلتس از ثانیه های بین دو بخش برای کامل کردن بخش قبلی استفاده کرده و به سراغ پیشخوانی سوالات نروند. این سهل انگاری باعث میشود تا برای نوار بعدی آماده نشده و تمرکز خود را از دست بدهند.

اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ | تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس


جهت تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس اینجا کلیک کنید.


از سوالات لیسنینگ آیلتس به این روش بهترین استفاده را ببرید!

گمانه‌زنی قبل از شروع فایل صوتی را نادیده نگیرید! PREDICTION

با یک نگاه کلی به سوالات موضوع اصلی که قرار است بحث شود، کلمات و مباحثی مربوط به آن در ذهن شما قرار می گیرد. اما این کافی نیست، شمل باید با توجه به سوالات حدس بزنید که چه اطلاعاتی داده خواهد شد و کدام یک از آن‌ها مهم است. پیشنهاد میکنیم زیر کلمات کلیدی هر سوال خط بکشید تا حواستان باشد برای هر سوال چه موضوعی مهم است.

(به یاد داشته باشید که در فایل صوتی لیسنینگ آیلتس کلمات متن سوال دقیقا ممکن است تکرار نشده و از مترادف‌ های آن‌ها استفاده شود.)


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس آنلاین لیسنینگ آیلتس


حواس‌تان را به موضوعات متفرقه پرت نکنید!

گاهی ممکن است یک موضوع در سوال، یا مطلبی که در فایل صوتی پخش میشود شما را درگیر خود کرده و تمرکزتان را از بین ببرد. مثلا اگر سوالی سخت باشد ممکن است وقت شما را بگیرد و یا اگر جمله‌ای ناآشنا بشنوید به دنبال پیدا کردن معنی آن شده و از بقیه‌ی نواری که پخش می‌شود غافل بمانید. اگر این‌چنین اتفاقی برای شما رخ داد، آرامش خود را حفظ کنید و به خاطر آورید که ارزش همه‌ی سوالات یکی بوده و بهتر است تمرکز خود را بر روی ادامه مطالب جمع کرده و آشفته نشوید.

مراقب دام سوالات باشید! DISTRACTORS

نکته‌ی دیگری که ممکن است نمره‌ی شما را در آزمون آیلتس پایین بیاورد جمله‌ها و عباراتی هستند که برای منحرف کردن داوطلبین به کار برده میشوند. معمول‌ترین مثال این ترفند اطلاعاتی هستند که ابتدا به نظر جواب می‌آیند اما بعد اصلاح میشوند. ترفند دیگر این است که در سوالات چهارگزینه‌ای همه‌ی گزینه‌ها استفاده میشوند اما یکی از آن‌ها در آخر بحث درست درآمده و همان جواب است.

همان‌طور که گفته شد، در پرسش های لیسنینگ آیلتس (و همچنین پرسش های ریدینگ آیلتس)، همان کلماتی که در فایل صوتی/متن گفته شده‌اند دوباره ممکن است تکرار نشده و درعوض ما هم‌معنی آن کلمه را در سوال ببینیم. یکی از دام هایی که داوطلبان آیلتس در آن می‌افتند، انتخاب کردن گزینه‌ای است که همان کلمه را در خود دارد اما مفهوم آن صحیح نیست.

برای دیدن بخش دوم مقاله اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

چگونه لیسنینگ آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارم؟

لیسنینگ آیلتس را چه بخش هایی تشکیل می‌دهند؟

از: لوییس بیکر


برگردان: احسان فاطمی پور

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=10347
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اشتباهات رایج آیلتسی ها در بخش لیسنینگ | آیلتس وینرز (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.