0
0

مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم | نوشتن مقاله آیلتس

896 بازدید
مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم | نوشتن مقاله آیلتس | IELTS Writing | آموزش آیلتس آنلاین

مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم | IELTS Writing


در این مقاله کوتاه در مورد اینکه “مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم” (IELTS Writing)، در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به بحث می پردازیم تا با دانستن نکات بخش دوم رایتینگ آیلتس (نوشتن مقاله) با آمادگی زیادی در آزمون حاضر شوید.

مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم؟

در تصحیح مقاله آیلتس، پاراگراف ها نقش مهمی دارند. یک چهارم نمره ی شما در رایتینگ آیلتس مربوط به انسجام و پیوستگی محتوایی و ساختاری متن است. برای رسیدن به نمره ی بالا باید از حروف ربط مناسب استفاده کنید  تا پاراگاف ها را به هم وصل کنید. همچنین داشتن ارتباط منطقی بین پاراگرافها بسیار مهم است.

همه ی مقاله های آیلتس مقدمه و نتیجه گیری را در خود جای می دهند (تا این جا دو پاراگراف حتمی است). بخش بدنه ی مقاله آیلتس حتما باید بیش تر از یک پاراگراف باشد (معمولا در قالب دو یا سه پاراگراف نوشته میشود). این یعنی چهار الی پنج بند در مجموع.

مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم | نوشتن مقاله آیلتس | IELTS Writing

چرا بدنه ی مقاله آیلتس نباید تنها یک پاراگراف باشد؟

چون مصحح به دنبال این می گردد که چگونه ایده ها را در پاراگراف های مختلف جای می دهید. برای اینکه نمره ی خوبی از انسجام و پیوستگی متن بگیرید باید در هر پاراگراف ایده ای اصلی داشته باشید و با نکات مختلف از آن دفاع کنید. اگر تنها یک پاراگراف به بدنه ی مقاله آیلتس اختصاص دهید، از شما نمره کم خواهد شد.


جهت تقویت مهارت رایتینگ آیلتس اینجا کلیک کنید.


میتوان 4 یا 5 پاراگراف در بدنه مقاله آیلتس نوشت؟

این کار به داوطلبان آیلتس توصیه نمی شود. همانطور که گفته شد، هر پاراگرافی را که شروع می کنید باید ایده ی اصلی خود را داشته باشد و در ادامه باید از آن ایده حمایت کنید. اگر در بدنه مقاله آیلتس 4 یا 5 بند بنویسید هم امکان دارد نتوانید از هر ایده به اندازه کافی دفاع کنید و هم ممکن است در سازماندهی پاراگراف ها به مشکل بربخورید و نمره از دست دهید.


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس آنلاین رایتینگ آیلتس


بنابراین چند پااگراف برای قسمت میانی مقاله بنویسیم؟

دو یا سه پاراگراف کافی است تا ایده های خود را به طور کامل مطرح کنید و مهارت خود را در سازماندهی پاراگراف ها نشان دهید. سوال مقاله آیلتس را که میخوانید بعد از مرتب کردن ایده ها باید تصمیم بگیرید که چند پاراگراف در بدنه مقاله آیلتس می خواهید بنویسید. درست نیست از قبل آزمون برای خود تعداد پاراگراف ها را تعیین کنید. در واقع نوع سوال و تعداد ایده های شما هستند که مشخص می کنند مقاله آیلتس شما چند پاراگراف داشته باشد.


برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.


 برگردان: گروه آموزش مرکز آیلتس پردیس 


ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4009
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مقاله آیلتس را در چند پاراگراف بنویسم | نوشتن مقاله آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.