0
0

چگونه برای آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس تمرین کنیم؟ | آیلتس وینرز

1492 بازدید
تمرین آیلتس، کمیت و کیفیت | نکاتی درباره‌ی روش های تمرین آزمون آیلتس | آیلتس وینرز

چگونه برای آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس تمرین کنیم؟


در این مقاله میخواهیم روش های کلیدی تمرین آزمون آیلتس و اینکه چگونه برای آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس تمرین کنیم، در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

تمرین آیلتس، کمیت و کیفیت

هنگام آماده‌سازی خود برای هرگونه ارزیابی و آزمون دو چیز را باید در نظر بگیرید: تمرین پیاپی، تمرین صحیح. بسیاری از داوطلبان آیلتس زمان کافی برای تمرین زیاد ندارند و بعضی باوجود تلاش بسیار نتیجه مطلوب خود را نمی‌گیرند. در این مقاله میخواهیم نکاتی درباره‌ی روش های تمرین آزمون آیلتس صحبت کنیم.

نکاتی درباره‌ی روش های تمرین آزمون آیلتس | آیلتس وینرز


جهت تقویت مهارت های آیلتس اینجا کلیک کنید.


هنگام آماده سازی خود برای آزمون آیلتس، شاید فکر کنید هرچقدر آزمون های بیش‌تری داده و مطالب متنوع تری را کار کنید بهتر باشد. اما این روش در بیش‌تر موارد جوابگو نیست! اگر اولویتتان پاسخگویی به تعداد سوالات بیش‌تر باشد و نکته هایی را به درستی یاد نگرفته باشید، اشتباهات خود را دائم تکرار خواهید کرد، بدون آن ‌که متوجه آن‌ها شوید یا برطرفشان کنید.

برای مثال، نوشتن مقالات آیلتس را در نظر بگیرید. چه 6 مقاله‌ی اشتباه بنوسید چه 20، تفاوت چندانی وجود نخواهد داشت. حتی این کار ممکن است اشتباه را در ذهن شما ثبت کرده و برطرف کردن آن دشوارتر شود.

بخش listening و reading آیلتس نیز به همین صورت است. بعد از پاسخ دادن به سوالات حتما باید به جواب ‌های درست و اشتباهاتی که کرده‌اید، توجه کنید.

اگر بعد از انجام هر تمرین آیلتس بازخوردی نداشته باشید بخش زیادی از وقتتان هدر میرود چرا که فرایند یادگیری طولانی‌ای خواهید داشت. توصیه من این است که وقتی میخواهید دو ساعت مطالعه کنید این دو ساعت را متمرکز کار کنید و سراغ سه یا چهار فعالیت مختلف نروید.

در ادامه به نکات مربوط به هر بخش آزمون آیلتس میپردازیم.

listening آیلتس

فقط به لیسنینگ های تمرینی آیلتس اکتفا نکنید، به فایل های صوتی متنوع گوش دهید تا با کلمات گوناگون و لهجه های متفاوت آشنا شوید.

مطمئن شوید جواب را در فایل صوتی میشنوید. اگر جواب را بار اول پیدا نکردید، فایل صوتی را تکرار کنید تا حتما پاسخ سوال به گوشتان بخورد و جای آن را پیدا کنید.


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس های آنلاین آیلتس ”


reading آیلتس

سوالات آیلتس اهمیت زیادی دارند. اگر پاسخ‌تان اشتباه بود، بررسی کنید چرا و چطور به این اشتباه رسیدید و چه چیزی در متن را نادرست درک کرده‌اید.

اگر در متنی تعداد پاسخ های اشتباهاتان زیاد است، بیش‌تر روی آن متن و سوال هایش کار کنید تا به درک بهتری از این متن آیلتس (که شما را به اشتباه انداخته یا برایتان دشوار بوده) برسید.

writing آیلتس

مدت زمان مناسبی به نوشتن مقالات آیلتس اختصاص دهید. توضیحات را بخوانید و از نمونه‌ها کمک بگیرید. بعد از نوشتن، کار خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کرده و با نمونه‌ها مقایسه کنید.

حتما سعی کنید از افراد دیگر و مدرسین آیلتس بازخورد بگیرید چراکه خود به تنهایی همه‌ی ایرادات را پیدا نخواهید کرد.

speaking آیلتس

علاوه بر مکالمات معمولی با دوستان و همکلاسی های خود، بخش های مصاحبه‌ آیلتس را هم حتما تمرین کنید. حواستان باشد مصاحبه آیلتس تنها مربوط به گپ های دوستانه نیست!

نمره های بالا در مصاحبه آیلتس بیش‌تر به بخش دوم و سوم مصاحبه‌ مربوط می‌شوند پس سعی کنید cue card های مختلف را بررسی و تمرین کنید. ( cue card همان کارت هایی است که در بخش دوم به شما میدهند تا درباره‌ی موضوع نوشته شده روی آن صحبت کنید.)

به طور کلی باید بگویم تنها سراغ آزمون های تمرینی آیلتس نروید و هدفتان یادگیری دقیق باشد. در اینجا کیفیت مطالعه‌ی شما اهمیت بیش‌تری دارد.

در دو هفته‌ی آخر قبل از آزمون آیلتس، میتوانید با آزمون های متفاوت خود را ارزیابی کنید.

برگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=11628
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه برای آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس تمرین کنیم؟ | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.