0
0

ویژگی مصاحبه کننده آیلتس | ارزیابی مهارت اسپیکینگ آیلتس | آیلتس وینرز

882 بازدید
ویژگی مصاحبه کننده آیلتس | ارزیابی مهارت اسپیکینگ آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین | آیلتس وینرز

ویژگی مصاحبه کننده آیلتس | آیلتس وینرز

در این مقاله میخواهیم ویژگی مصاحبه کننده آیلتس برای ارزیابی مهارت اسپیکینگ آیلتس (Speaking Ielts) در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم تا با آمادگی بیشتری در آزمون آیلتس حاضر شوید.

ویژگی مصاحبه کننده های آیلتس

برای ارزیابی مهارت اسپیکینگ، باید رودررو با ممتحن آیلتس مصاحبه کنید. در این مقاله میخواهیم شرایطی را که در مصاحبه آیلتس وجود دارد شرح داده تا با آمادگی بیشتری سر جلسه آزمون آیلتس حاضر شوید.

مصاحبه‌کننده های آیلتس همیشه خندان نیستند

مصاحبه آیلتس از سه بخش تشکیل میشود:

  • برای شروع در حدود 5 دقیقه سوالاتی درباره مسائل روزمره از شما پرسیده میشود.
  • درباره‌ی موضوعی که در cue card مشخص شده حدود 1-2 دقیقه بدون وقفه صحبت میکنید.
  • پیرامون موضوع قبلی سوالات دیگری از شما میپرسند. (این قسمت به صورت بحث انجام میشود).

جهت تقویت مهارت رایتینگ آیلتس اینجا کلیک کنید.


ویژگی مصاحبه کننده آیلتس | ارزیابی مهارت اسپیکینگ آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه‌ی مصاحبه‌ آیلتس اینجا کلیک کنید.

مصاحبه آیلتس خیلی رسمی نیست، به این منظور که می توانید تا حدی از زبان informal در آن استفاده کنید. باید احساس راحتی را جایگزین طبع خشک کرده و با انرژی و دوستانه حرف های خود را بزنید.

مصاحبه‌گر های آیلتس

مصاحبه‌گر های آیلتس، معمولا خندان بوده و رفتار دوستانه و دلگرم کننده‌ای دارند. زیاد صحبت نمیکنند اما تلاش دارند با رفتار خود و حالت چهره و زبان بدنشان شما را تشویق به ادامه صحبت کنند.

اما همه‌ی مصاحبه‌گر های آزمون آیلتس مشابه هم نیستند. اگر مصاحبه‌گر‌ها صمیمانه رفتار نکنند، کمی برقراری ارتباط و صحبت دشوار میشود. ممکن است هنگام مصاحبه خود، چهره‌ی خندان مصاحبه‌گر را نبینید و گمان کنید که او نسبت به مطالبی که میگویید علاقه‌ای ندارد. متاسفانه همه‌ی مصاحبه‌گر های آزمون آیلتس از زبان بدن خود به خوبی استفاده نمیکنند.

حتی احتمال دارد هنگامی که صحبت میکنید چهره‌ای با رضایت و حاکی از تایید در مصاحبه‌گر مشاهده نکرده و فکر کنید که از صحبت های شما خسته شده است.

راهکار های پیشنهادی:

باید آمادگی هر نوع مصاحبه‌ای را داشته باشید. باید ذهنتان این آمادگی را داشته باشد که در هر موقعیتی حرف بزنید. اگر معمولا کم صحبت میکنید، تمرین پرحرفی برای شما لازم است.

تلاش کنید همه‌ی تمرکزتان روی مطالبی که میگویید باشد و تحت تاثیر شرایط آزمون قرار نگیرید. مصاحبه آیلتس فرصتی برای شماست که مهارت اسپیکینگ خود را نشان دهید پس حالات چهره‌ی مصاحبه‌گر نباید جلوی راه شما قرار بگیرد.


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس آنلاین اسپیکینگ آیلتس


به خود اعتماد داشته باشید. شاید این یکی از مهمترین توصیه های مربوط به مصاحبه آیلتس باشد. اگر چهره‌ای بشاش و خندان از مصاحبه‌گر ندیدید آرامش خود را نگه دارید و همچنان با راحتی به صحبت خود ادامه دهید.

یکی از شرایطی که مصاحبه آیلتس را سخت میکند رودررو بودن آن و فشاری که برای داوطلب بوجود می‌آید است. همان طور که گفته شد، در مصاحبه‌ آیلتس 14-15 دقیقه فرصت دارید تا مهارت خود را نشان دهید.

این زمان برای صحبت معمولی بلند به حساب نمی‌آید اما با توجه به جنبه ارزیابی آن در آزمون آیلتس ممکن است طولانی به نظر برسد. سعی کنید با اعتماد به نفس و خونسردی برای مصاحبه آیلتس حاضر شوید و به بهترین شکل توانایی خود را نشان دهید.

مقالات مرتبط:

روان صحبت کنید


روش های پیشرفت در مکالمهبرگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس


ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=10245
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ویژگی مصاحبه کننده آیلتس | ارزیابی مهارت اسپیکینگ آیلتس | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.