0
0

نکات آزمون آزمایشی آیلتس | آزمون ماک | آیلتس وینرز

579 بازدید
نکات آزمون آزمایشی آیلتس IELTS MOCK TEST | آزمون ماک | آیلتس وینرز

نکات آزمون آزمایشی آیلتس | آزمون ماک | آیلتس وینرز

در این بخش می خواهیم نکات آزمون آزمایشی آیلتس (آزمون ماک IELTS MOCK TEST ) برای بالابردن نمره آزمون آیلتس ، این مقاله را در سایت آیلتس وینرز – آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.

دوره های آیلتس آنلاین : “ثبت نام در کلاس های آنلاین آیلتس

10 دلیل در مورد لزوم آزمون های آزمایشی آیلتسآیلتس وینرز (آیلتس آنلاین)

IELTS MOCK TEST

انجام آزمون های آزمایشی آیلتس قبل از آزمون اصلی مزایای بسیار زیادی برای داوطلب و مدرسین او دارد. در اینجا به 10 دلیل اینکه چرا آزمون آزمایشی به داوطلب کمک می کند می پردازیم:

نکات آزمون آزمایشی آیلتس | آزمون ماک | آیلتس وینرز
  1. مهمترین دلیل این است که آزمون های آزمایشی (شبه آزمون آیلتس) به داوطلب نشان می دهد که در کدام بخش یا موضوعی هنوز تسلط ندارد. همچنین او را تشویق می کند تا آموزشهای آینده خود را بر رفع نقاط ضعف خود متمرکز کند.
  2. نکته مهم دیگر این است که آزمون های آزمایشی شبیه سازی آیلتس شده به داوطلبین نشان می دهند که در چه بخش هایی کاملا مسلط شده اند. بدین صورت آنها قادر خواهند بود آموزش خود را بر موضوعات وبخش های دیگری متمرکز کنند و زمان کمتری را برای موضوعاتی که بر آنها مسلط هستند صرف کنند.
  3. آزمون های آزمایشی شبیه سازی شده آیلتس همچنین بازخورد مناسبی از نقاط قوت وضعف داوطلبین در اختیار تیم آموزشی قرار می دهد. آنها متوجه می شوند که کدام بخش یا موضوع کاملا فراگرفته شده و کدام بخشها نیاز به آموزش بیشتر دارند.
  4. در روانشناسی این امری کاملا پذیرفته شده است که مطلبی که در بازه های مختلف تکرار و فراگرفته شود بیشتر در ذهن می ماند. از آنجا که آزمون ها مطالعه و مرور کردن را تحریک و تشویق می کنند، فراگیری زودهنگام را تشویق می کنند که این خود باعث تکرار آموزش و یادگیری می گردد در نتیجه امکان حک شدن مطالب در ذهن بیشتر می شود.
  5. ترس و اضطراب داوطلب در حین انجام آزمون بر نتیجه آزمون های اصلی تاثیر می گذارد. آزمون های آزمایشی می توانند اضطراب آزمون را کاهش دهند.
  6. آشنا بودن با شرایط فیزیکی آزمون، تجهیزات، برگه ها و شیوه برگزاری بر دقت و عدالت آزمون تاثیرگذار است. اگر همه موارد شبیه آزمون اصلی باشد، آزمون های آزمایشی تا حد زیادی مشکلات داوطلب در روز آزمون اصلی را کاهش می دهند.
  7. آزمون دادن فقط دانش شما را ارزیابی نمی کند، بلکه به یادگیری کمک می کند و احتمال بازیابی اطلاعات در آینده را بالا می برد. عجیب است اما ثابت شده است برای یادگیری، شرکت در یک آزمون آزمایشی یا تمرینی مفیدتر از اختصاص همان میزان زمان به مطالعه و تمرین است. این مساله مانند شرکت در کوییزها در طول یک ترم آموزشی است که تاثیر زیادی بر کند کردن منحنی فراموشی دارد.
  8. شرکت در آزمون های آزمایشی یا تمرینی نه تنها بر نتیجه آزمون اصلی بلکه بر یادگیری تاثیر چشمگیری دارد. شواهد زیادی برای ارتباط بین بازخورد از موضوع و بهبود یادگیری وجود دارد.
  9. آزمون های آزمایشی ارتباطی قوی بین تمرین و مطالعه خوب از یک سو و استانداردهای ارزیابی از سوی دیگر نشان می دهند.
  10. لازم است که آزمون های اصلی منصفانه باشند و منصفانه دیده شوند. با فراهم کردن و شرکت کردن در آزمون های آزمایشی، اسرارآمیز بودن آزمون ها از بین می رود و داوطلب می تواند با شیوه ارائه سوالات آشنا شود. بدین شکل او می تواند مدیریت زمان کند و دید بهتری درباره بخش های آزمون پیدا کند و اجرای بهتری در روز آزمون داشته باشد و با بقیه داوطلبین در شرایط برابری قرار گیرد.

برای دریافت اطلاعات دوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

تالیف و نوشته: مسعود فیض (استاد آیلتس)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=8068
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نکات آزمون آزمایشی آیلتس | آزمون ماک | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.