0
0

برنامه ریزی حرفه ای آزمون آیلتس در زمان تعطیلات | آیلتس وینرز

874 بازدید
برنامه ریزی حرفه ای آزمون آیلتس در زمان تعطیلات | آیلتس وینرز | آموزش آیلتس آنلاین

برنامه ریزی حرفه ای آزمون آیلتس در زمان تعطیلات | آیلتس وینرز


در این مقاله برنامه ریزی حرفه ای آزمون آیلتس در زمان تعطیلات (IELTS)، در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – شما را راهنمایی میکنیم، که چطور در آزمون آیلتس موفق شوید.

در تعطیلات از آمادگی برای آزمون آیلتس غافل نشویم!

در این مقاله به این خواهیم پرداخت که چطور از این تعطیلات، به خوبی بهره ببریم و برای آزمون آیلتس آماده شویم.

تعطیلات فرصتی هستند خود را دوباره شارژ کنیم و برای آزمون آیلتس سال جدید آماده شویم. برخی به مسافرت می‌روند و برخی دیگر به دیدار دوستان خود. آیا درس خواندن و آماده سازی برای آزمون آیلتس در تعطیلات پیشنهاد خوبی است؟

تنها زمانی چنین آماده سازی مفید خواهد بود، که موثر کار کنید. اگر هم بتوانید برنامه‌ای مناسب برای این تعطیلات بریزید و هم دنبالش کنید، در آزمون آیلتس بسیار جلو خواهید افتاد. در غیر این صورت هم وقت خود را از دست می‌دهید و هم به استراحتی که قرار بود، نمی‌رسید.

برنامه ریزی حرفه ای آزمون آیلتس در زمان تعطیلات | آیلتس وینرز

اما آماده سازی موثر برای آزمون آیلتس چطور است؟

بگذارید ناموثر را اول توضیح دهم، صبح شده است، روی صندلی می‌نشینید تا کتاب جدیدی را شروع کنید، صفحه اول را می‌خوانید و به خودتان قول می‌دهید 2 تا 3 ساعت را به مطالعه اختصاص دهید. همانطور که خود را به خواندن مجبور می‌کنید، سری هم به شبکه های اجتماعی می‌زنید تا از حال بقیه با خبر شوید. از تفریحات دیگران ناراحت می‌شوید و دلتان به حال خودتان می‌سوزد. بالاخره شب فرا می‌رسد و خود را خسته می‌یابید و چیز زیادی هم از مطالعه برای آیلتس به یاد نمی‌آورید.

حالا چگونه مطالعه ای موثر داشته باشیم؟

در اینجا می‌خواهم چند نکته به اشتراک بگذارم تا از تعطیلات خود بهترین استفاده را برای آماده شدن  در آزمون آیلتس ببرید.


جهت تقویت مهارت های آیلتس اینجا کلیک کنید.


با برنامه جلو بروید.

به تمام کارهایی که می‌خواهید انجام دهید فکر کرده و فهرستی از هدف های خود آماده کنید. سپس اولویت هرکدام از این کارها را مشخص سازید. برای مثال اگر در بخش مصاحبه آیلتس ضعیف تر هستید، آن را در بالای فهرست خود یادداشت کنید. در مرحله بعد میتوانید تقویم را برداشته و مشخص کنید هر روز به چه چیزی در آیلتس اختصاص خواهید داد. فراموش نکنید برنامه تان انعطاف کافی داشته باشد.

 روش «میان-مطالعه» را یاد بگیرید.

یادتان نرود که زمان تعطیلات است و استراحت و شارژ مجدد را نمیتوان کنار گذاشت. فشار زیادی به خود نیاورید.  لازم نیست حجم زیادی از مطالب را یک روزه در ذهن خود بگنجانید. منظور من از «میان مطالعه» خواندن در حدود 20 دقیقه و استراحتی کوتاه بین هر نوبت است.

این روش را میتوانید در روزهای ابتدایی به کار گیرید. فایده اش این است که  خستگی زود شما را فرا نمیگیرد. زمانی که چند نوبت مطالعه کردید، درمیابید که چه آسان بخشی از مباحث روز را یادگرفته اید و انرژی مناسبی هنوز برایتان باقی مانده است.  


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس های آنلاین آیلتس


از درس خواندن لذت ببرید.

تحقیقات نشان میدهد که کاری که جنبه ی سرگرمی دارد انرژی کمتری از شما میگیرد و عملکرد بهتری در شما بوجود می آورد. حس شما نسبت به کاری که میکنید، مهم است. اگر به دید تفریح به آماده سازی برای آزمون آیلتس نگاه کنید، انگیزه بیشتری خواهید داشت. اما چطور میشود از زبان انگلیسی را جذاب یاد گرفت؟

برای تقویت مهارت ریدینگ آیلتس، از مجله های مختلف، داستان های جدید و محبوب و مقاله های مورد علاقه تان در اینترنت استفاده کنید. اینطور مهارت خواندنتان به طور کلی تقویت میشود و سریع تر و دقیق تر خواهید خواند.

برای تقویت مهارت لیسنینگ میتوانید، برنامه های تلوزیونی از جمله “تد تاک” استفاده کنید، اگر جذابیت بیشتری میخواهید، سراغ آهنگ و فیلم های انگلیسی بروید.

برای آمادگی در مصاحبه آیلتس روش های متعددی وجود دارد، میتوانید به صورت فرضی برای افرادی سخنرانی کنید، شعر بخوانید یا هر چیز دیگری بگویید.

برای افزایش مهارت رایتینگ هم البته میتوانید ابتدا درباره ی موضوع های مورد علاقه تان بنویسید و بعد موضوع های آزمون آیلتس را بررسی کنید.

همچنین اگر دوستی دارید که او هم از داوطلبان آزمون آیلتس است، می توانید چند روز را با او به تمرین بپردازید و از روحیه یار درس خوانتان بهره ببرید.

اما اگر به تمرکز بیشتری نیاز دارید:

·        نقطه ای آرام و بی سر و صدا پیدا کنید. اتاق، خارج از خانه یا هرجای دیگر فرقی ندارد، مهم این است که احساس آرامش کنید.

·        از شبکه های اجتماعی هنگام مطالعه فاصله بگیرید، تنها لحظه ای سر زدن ممکن است کاملا حواس شما را پرت کند و تمرکز قبلی خود را از دست بدهید. 

نکته آخر:


حداقل یک روز را برای استراحت خالی بگذارید.

روزی را در برنامه تان قرار دهید که در آن دیگر چالش ذهنی زیادی برای آیلتس نباشد.  به دوستان یا آشنایانتان سر بزنید یا در خانه استراحتی کامل داشته باشید تا شارژ مجدد حتما صورت بگیرد.


برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.


برگرفته از مقاله ی دکتر جین جینووز

برگردان: گروه آموزشی آیلتس پردیس

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4004
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد برنامه ریزی حرفه ای آزمون آیلتس در زمان تعطیلات | آیلتس وینرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.