0
0

افزایش تمرکز حین مطالعه | تقویت تمرکز مطالعه آیلتس | آیلتس وینرز (1)

957 بازدید
افزایش تمرکز حین مطالعه | تقویت تمرکز مطالعه آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین | آیلتس وینرز

افزایش تمرکز حین مطالعه | تقویت تمرکز مطالعه آیلتس (1)

در این مقاله میخواهیم روش های افزایش تمرکز حین مطالعه و تقویت تمرکز مطالعه آیلتس که با آمادگی بیشتر سر جلسه آزمون آیلتس حاضر شوید ، در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم.با ما همراه باشید!

تمرکز خود را حفظ کنیم(1)

چه دانشجو باشید چه شاغل، عوامل بسیاری وجود دارند که باعث حواس پرتی و عدم یادگیری موثر شما میشوند. اگرچه چند دقیقه استفاده از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی ناچیز به نظر میرسد، اما اگر در بلند مدت میزان زمانی را که صرف کارهای متفرقه میشود محاسبه کنیم، ساعاتی ارزشمند می یابیم که بیهوده سپری شده اند.

هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس همه‌ی مدت زمانی که در برنامه به مطالعه اختصاص داده ایم برای یادگیری مطالب آیلتس صرف نمیشود. در این مقاله شما را با روش های افزایش تمرکز آشنا میکنیم.


جهت دریافت ویدئو های کلاس آنلاین آیلتس اینجا کلیک کنید.


روالی روزمره ایجاد کنید و به آن پایبند باشید

باب میلتان باشید یا نباشد، ما در دنیایی مملو از حوادث مختلف زندگی میکنیم و اگر برنامه‌ای خاص را دنبال نکنیم، بی نظمی و هرج و مرج زندگی روزانه ما را پر خواهد کرد. برای ثابت نگه داشتن اولویت‌ها پیشنهاد میشود عادات جدیدی به برنامه‌ی روزانه خود اضافه کنید و به آن‌ها پایبند باشید. اینگونه راحت‌تر تمرکز خود را حفظ میکنید و بهتر مطالعه خواهید کرد.

پس از مدتی تمرین، عادات مناسب با شرایط خود را پیدا میکنید که نزدیک تر به برنامه‌ی روزانه‌تان هستند.

افزایش تمرکز حین مطالعه | تقویت تمرکز مطالعه آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین

محیط مناسب مطالعه را پیدا کنید

یکی از تاثیرگذارترین عوامل یادگیری محلی است که برای مطالعه انتخاب میکنید. شاید راحت ترین گزینه، اتاقتان باشد در حالی که به آسانی ممکن است عواملی مانند تلویزیون، سروصدای خانه و مجله- های متفرقه حواس شما را پرت کنند و یا در محل کارتان رفت‌وآمد افراد تمرکز شما را بهم بزند. پس هنگام انتخاب، خوب دقت کنید تا محیطی آرام و با نور کافی پیدا کنید.

وسایل الکترونیک را کنار بگذارید

با وجود خدمات زیادی که این وسایل در اختیار ما میگذارند، گاهی اوقات به جای حفظ زمان ما، آن را به سرعت هدر میدهند. حتی اگر مدام دنبال استفاده از تلفن همراه خود نباشید، به راحتی با صدای پیام- های جدید و تماس های بقیه تمرکز خود را از دست خواهید داد.


دوره های آموزش آنلاین آیلتس : ” لیست کلاس های آنلاین آیلتس


از برگه استفاده کنید

در بسیاری از مواقع ممکن است تبلت‌ها وکامپیوتر ها جایگزین قلم و کاغذ شده باشند. توصیه ما این است که تا جایی که میتوانید به یادداشت کردن با دست خود برگردید. اینگونه بهتر درگیر مطالعه خود میشوید.

افزایش تمرکز حین مطالعه | تقویت تمرکز مطالعه آیلتس

اگر از کامپیوتر و یا تلفن همراه خود استفاده میکنید، پنجره های دیگر را ببندید.

گاهی لازم است از ابزار الکترونیک برای یادگیری استفاده کنید. مخصوصا هنگام تمرین لیسنینگ آزمون آیلتس نیاز به فایل های صوتی دارید. از آنجایی که خیلی راحت ممکن است برنامه ها و صفحه- های دیگر حواس شما را پرت کنند، بهتر است فقط صفحه‌ی مورد نظر خود را باز نگه دارید و در صورت امکان از حالت airplane mode دستگاه استفاده کنید.

اولویت بندی را فراموش نکنید

در واقع پیشنهاد ما در این بخش این است که دو لیست برای کارهای هر روز خود تهیه کنید. کارهایی که حتما باید انجام شود و کارهای دیگرِ آن روز. حتی اگر میتوانید لیستی از کارهایی که نباید انجام دهید نیز تهیه کنید. (مثلا استفاده بیش از حد از تلفن همراه!)

برای دیدن بخش دوم مقاله اینجا کلیک کنید


برگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=10093
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد افزایش تمرکز حین مطالعه | تقویت تمرکز مطالعه آیلتس | آیلتس وینرز (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.