0
0

نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس | تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس | آیلتس وینرز (1)

899 بازدید
نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس | تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین | آیلتس وینرز

نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس Listening | آیلتس وینرز (1)

در این مقاله میخواهیم در مورد نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس و تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس (Listening ielts) در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به اشتراک بگذاریم تا با آمادگی بیشتری در آزمون آیلتس حاضر شوید.

انواع سوالات لیسنینگ آیلتس

شاید یکی از نسبتا حساس ترین بخش های آزمون آیلتس همین بخش از لیسنیگ باشد چرا که بسیاری از داوطلبان به سادگی نمره‌ی زیادی را در این بخش از دست میدهند. در این مقاله میخواهیم با معرفی ای نوع پرسش و نکات مربوط به آن توانایی شنیداری شما را بالاتر برده تا بخ نمره‌ی مطلوب خود نزدیک تر شوید.

معمولا در بخش اول لیسنینگ آیلتس از شما میخواهند قسمت های جا افتاده لیسنینگ را کامل کنید. در اغلب موارد، این قسمت های خالی را اطلاعات واقعی، مانند شماره تماس، تاریخ، زمان و … تشکیل میدهند.

طراحان معمولا ترفند های مختلفی به کار میبرند تا دقت و توجه شما را ارزیابی کنند. مثلا ممکن است. هنگامی که نوار لیسنینگ پخش میشود، گوینده در ابتدا ظاهرا پاسخ سوال را بدهد اما در ادامه آن را تصحیح کند. در این جور مواقع شما باید خوب گوش کنید و اطلاعات صحیح را وارد پاسخ برگ خود کنید.

برای آماده‌سازی خود در این بخش از لیسنینگ روش هایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس | تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس | آموزش آیلتس آنلاین

جهت تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس اینجا کلیک کنید.


گمانه زنی جواب

در همه‌ی بخش های لیسنینگ آیلتس حدس زنی پاسخ سوال راهبردی مناسب به حساب می‌آید اما در این بخش اهمیت این روش دو چندان میشود.

گمانه زنی ذهن شما را بر آن زمینه‌ای که قرار است پاسخ گفته شود متمرکز میکند و مهم تر از آن ذهن شما را از درگیری با مطالب متفرقه دور نگه میدارد.

به این نمونه توجه کنید:‌

Name:Shaun Rodgers

Room no. ———–

Number of occupants: 1

Check out time: ———-

در این نمونه ما دقیقا میدانیم به دنبال چه چیزی هستیم:‌شماره‌ی اتاق و زمان تحویل. با این حساب تنها باید تمرکز خود را بر روی دو مشخصه گذاشته و به اطلاعات دیگر توجه نکنیم. با استفاده از این روش به سادگی جوابی دقیق‌ میرسیم.

برای گمانه زنی پاسخ باید موارد زیر را در نطر داشته باشید:‌

  • دستور (گرامر): در واقع، نقش آن کلمه در جمله: اسم، فعل، صفت قید بودن آن. در اغلب موارد خود سوال جواب این مسئله را به وضوح
    نشان میدهد. اگر از ساختار اشتباه استفاده کنیم جواب نادرستی نوشته ایم.
  • موضوع: شماره تماس، ادرس، تاریخ یا حتی نام یک شرکت میتواند موضوع پاسخی باشد که به دنبالش هستید. اگر موضوع را به درستی – تشخیص دهید دقت و تمرکز شما چندین برابر شده و به سادگی پاسخ را می‌یابید.
    -نوع سوال: مواردی مانند لیست، پرسش، برچسب، دستورالعمل و …


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس آنلاین لیسنینگ آیلتس


توجه به هم‌معنی ها

در آزمون آیلتس، عدم تطابق آن چیزی که میشنوید با آن کلماتی که در سوالات لیسنینگ میخوانید بسیار رایج است. برای مثال ممکن است شما کلمه‌ی price را در سوال ببینید اما کلمه‌ای که در نوار لیسنینگ آیلتس پخش میشود، cost باشد. به کاربری مترادف ها تنها مختص به لیسنینگ آیلتس نیست و در بخش ریدینگ نیز با این موضوع سروکار خواهید داشت.

ممکن است داوطلب در طول لیسنینگ منتظر به رسیدن به کلمه‌ای مشخص بماند و هرگز به آن نرسد و اینگونه یک بار از فرصت گوش دادنش را از دست بدهد. فرض کنیم موضوع لیسنینگ رزرو کردن هتلی باشد و از شما بخواهند جزئیات مسافران را بنویسید. در صورت سوال نوشته شده است departure date درحالی که پاسخ سوال بعد از the day you leave می‌آید.

هنگامی که سوالات را پیش از شروع نوار لیسنینگ میخوانید، علاوه بر موضوعی که بحث خواهد شد به کلمات مربوط به آن بخش فکر کنید تا ذهنتان آماده‌ی دریافت اطلاعات شود.

در بخش دوم سایر نکات و راهبرد های این بخش از لیسنینگ را معرفی میکنیم: بخش دوم

برای آشنایی با روش های بخش های مختلف لیسنینگ، این مقاله را بخوانید.

اگر میخواهید نمره ی بهتری در لیسنینگ بدست آورید، این مقاله را از دست ندهید.


برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.


از: کریستوفر پل

برگردان: احسان فاطمی پور

ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=10195
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس | تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس | آیلتس وینرز (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.