0
0

چرا قبل ازخواندن کتاب های آمادگی آیلتس، باید کتاب های گرامر را شروع کرد؟

805 بازدید
چرا قبل ازخواندن کتاب های آمادگی آیلتس، باید کتاب های گرامر را شروع کرد؟ | آیلتس آنلاین

چرا قبل ازخواندن کتاب های آمادگی آیلتس، باید کتاب های گرامر را شروع کرد؟


در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه “چرا قبل ازخواندن کتاب های آمادگی آیلتس، باید کتاب های گرامر را شروع کرد؟”، در سایت آیلتس وینرز آموزش آیلتس آنلاین – به بحث می پردازیم تا با با آمادگی بیشتری در آزمون آیلتس حاضر شوید.

چرا باید کتاب های گرامر قبل از خواندن کتاب های آمادگی شروع کرد؟

اگر در آزمون های ماک آیلتس شرکت کرده اید و نمره تان چنگی به دل نمی زد یا فکر میکنید هنوز با نمره ای که میخواهید فاصله ی زیادی دارید، شاید بهتر باشد کتاب گرامری تهیه کنید و بر روی دانش زبانی خود متمرکز شوید!

چرا قبل ازخواندن کتاب های آمادگی آیلتس، باید کتاب های گرامر را شروع کرد؟


دوره های آموزش آیلتس آنلاین : ” ثبت نام کلاس آنلاین گرامر آیلتس


اهمیت کتاب های گرامر

 
دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد: در بسیاری از سوالات آیلتس، برای رسیدن به پاسخ درست باید در نهایت از نکات دستوری کمک بگیریم.  

بسیاری از داوطلبان این روند را وارانه شروع میکنند و ابتدا آزمون های مختلف را تمرین میکنند، از نمونه های  اسپیکینگ و رایتینگ کمک میگیرند و سعی میکنند خود نیز آن ها را بکار ببرند. اما از نظر من این درست نیست. در سابقه ی تدریسم همیشه به شاگردان توصیه کرده‌ام  برای هر آزمونی که میخواهند شرکت کنند، ابتدا بر دایره واژگان، گرامر و املای کلمات کار کنند و بعد به طور مختص برای آزمون مورد نظر خود آماده شوند.

برخی از داوطلبان با اینکه چندین بار در آزمون آیلتس شرکت میکنند باز هم به نمره ی دلخواهشان نمیرسند یا بعضی روند نمره گرفتنشان نوسانی است.  میتوانم ادعا کنم که پس از تمرین با پشتکار، عده ی زیادی از این افراد که روی دانش زبان انگلیسی خود متمرکز شده اند، (به خصوص آن هایی که گرامر را در اولویت قرار دادند) نمره ی مورد نظر خود را بالاخره کسب کردند.

 هر داوطلب آیلتس، باید مدام از فرهنگ لغتی انگلیسی به انگلیسی استفاده کند و کتاب گرامر اش همیشه در دسترس باشد. این دو مثل کامپیوتری برای مهندس نرم افزار میماند که بدون آن نمیتواند به کارش ادامه دهد. با جست و جوی کلمات جدید مطالعه ی ساختار های گوناگون سطح کلی زبان شما بالا می آید.  

راه دیگر این است که در کشوری انگلیسی زبان زندگی کنید و مدام با بومی زبانان گفت و گو کرده و در تعامل باشید تا در مرور زمان ساختارها و واژه های جدید در ذهنتان نقش ببندند.

قبل از شروع، توانایی خود را در زبان انگلیسی بسنجید. در چه زمینه هایی باید بیشتر کنید؟ آیا میتوانید روان صحبت کنید؟ نوشتن مقاله چطور؟ آیا خواندن متون نسبتا طولانی شما را سردگم میکند؟ نحوه ی متصل شدن جمله ها در متن  را متوجه میشوید؟   

 این موضوع آخر که هم در رایتینگ و هم در ریدینگ آیلتس اهمیت ویژه ای دارد، از مباحث دستور زبان یا همان گرامر است.


جهت تقویت مهارت های آیلتس اینجا کلیک کنید.


اگر به این نتیجه رسیدید که بله، باید بیشتر روی گرامر کار کنم. سوال دیگری از خود بپرسید: در کدام بخش بیشتر مشکل دارید؟

دستور زبان مبحث بزرگی است و شاید در همین ابتدا نتوانید به این سوال جوابی دقیق بدهید. توصیه من این است که از خود آزمون بگیرید و مباحثی که دقیق به خاطر نمی آورید یا تا به حال مطالعه نکرده اید را یادداشت کنید.

اگر آزمونی در اختیار ندارید، میتوانید از تمرین های هر بخش کتاب گرامرتان کمک بگیرید تا متوجه شوید آن مبحث گرامری را بلد هستید یا نه.

همچنین میتوانید از اساتید آیلتس خود برای پیدا کردن نقاط ضعفتان کمک بگیرید.

بدیهی است که هرچه در زبان انگلیسی توانمند تر باشید شانس بیشتری در آزمون آیلتس خواهید داشت. پس چه بهتر که ابتدا بر روی یادگیری خود زبان انگلیسی سرمایه گذاری کنید، کتاب های دستور زبان را مطالعه کنید و وقتی از دانش خود در انگلیسی مطمئن شدید، آماده سازی خود را  برای آزمون آیلتس شروع کنید. 


برای دریافت اطلاعات و ثبت نام دردوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.


برگردان: گروه آموزشی مرکز آیلتس پردیس


ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.ieltswinners.com/?p=4345
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مدیر سامانه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چرا قبل ازخواندن کتاب های آمادگی آیلتس، باید کتاب های گرامر را شروع کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.